Jste zde

AMPER STARTUP podpoří české inovátory

Pátý ročník expozic startupů na Amperu představí zajímavé projekty z oblastí  IoT, monitoringu energií či výroby, chytré senzoriky nebo kontroly kvality s využitím umělé inteligence.

Mezi doprovodné programy veletrhu AMPER patří i 5. ročník přehlídky AMPER STARTUP 2022, jejímž cílem je podpořit začínající firmy a vytvořit jim dobré podmínky a zázemí tradiční mezinárodní akce k obchodní prezentaci. Budou představeny zajímavá řešení z oblasti IoT, monitoringu energií či výroby, chytré senzoriky nebo kontroly kvality s využitím umělé inteligence. Prezentace firem bude k vidění v hale P.

24Vision systém - Umělá inteligence pro kontrolu kvality

24Vision systém pracuje na základě neuronových sítí, díky čemuž je schopen zákazníkovi nabídnout nástroj pro kontrolu kvality, který myslí jako člověk, ale pracuje s přesností stroje. Spolehlivost našeho systému je díky využití umělé inteligence vyšší než 99%. Výhody jsou zejména: 100% detekce defektů na neomezeném počtu kontrolovaných oblastí; kontrola konfigurace produktu vs. reálný stav; vyhodnocení kvality produktu do 1s; nalezení slabých článků výroby. 
Projekt 24VS již získal řadu ocenění například na  Startup World cup&Summit, CzechInvest Startup Challenge nebo Vodafone nápad roku.

IOT Cloud a chytrá senzorika firmy Benetronic

IOT Cloud je datové úložiště s uživatelským rozhraním které umožňuje zpracovávat, analyzovat a zobrazovat data z našich, ale nejen našich IOT modulů, senzorů. Data jsou zobrazována uživatelsky přehledným, moderním grafickým způsobem a to na počítači a mobilních platformách.

Například, uživatel snadno vytvoří řešení pro chytrou domácnost nebo novou inovativní pomůcku pro člověka s hendikepem, která mu pomůže k lepšímu životu, nebo aplikaci nejen pro nejrůznější domácí zlepšováky, ale také funkční řešení pro firmy (docházka, hlídání pohybu v objektu, atd.).

Lidé v panelových domech mohou zjistit, kde lze ušetřit na osvětlení, obyvatelé měst doloží v číslech a grafech míru hlučnosti ve svém okolí během hlídaného období a v neposlední řadě firmy mohou mít informaci o tom, kolik aut projelo vrátnicí a až projede jubilejní automobil, automaticky se spustí siréna k oslavě, kterou může vypnout pouze ředitel ze svého mobilního telefonu.

MeriTO CeeLabs

MeriTO ANALYTICS je IoT řešení pro sekundové neinvazivní online měření spotřeby elektrické energie. Řešení MeriTO ANALYTICS kombinuje smart metering jednotky MeriTO BASE, MeriTO OCTOPUS a cloudové služby MeriTO VISUAL pro zobrazování naměřených veličin a MeriTO IDENT pro podporu manuálního a automatického rozpoznávání spotřebičů. Řešení umožňuje transport měřených dat přes technologie WiFi, LoRa, případně Ethernet nebo GSM a současně vysoké zabezpečení na úrovni přenosu i následného zpracování dat v cloudu.

MeriTO ANALYTICS je řešení pro online měření a identifikaci nestandardních stavů pro nasazení v segmentech jako jsou: distribuce elektrické energie; audit a optimalizace spotřeby elektrické energie v budovách, sdílených prostorách a ve výrobě; smart domy, fotovoltaika, EV nabíjení, a další.

IQHUBS měří a monitoruje výrobu

IQHUBS je inovativní služba, která měří a monitoruje výrobu. Ne jednou za měsíc, ne denně, ale 24/7, nepřetržitě, online. Graficky srozumitelný a chytrý výstup měření si prohlédnete na mobilu, tabletu, počítači. Pomocí čidel lze měřit různé veličiny a data jsou přenášena do cloudu. Díky aplikaci IQHUBS má firma ve webovém prostředí informace o OEE na jednotlivých strojích a stanovištích. Dokonce i na těch, která jsou doposud neměřitelná! Získávají se tak informace o celkové produktivitě výroby. A to jak na jednotlivých pracovištích, tak i v celé firmě.
Výrobním podnikům tato služba zvyšuje efektivitu výroby a významně šetří náklady, čas a zmenšuje starosti zaměstnanců, manažerů i majitelů firem. Aplikaci IQHUBS lze integrovat do všech firemních systémů.

Senzoor Czech - Chytrá čidla nejen pro domácnost

Brněnský startup navrhuje a vyvíjí inovativní služby a řešení využívající data z chytrých senzorických zařízení, která sám vyvíjí a vyrábí. Čidla pro přenos dat využívají nové sítě pro internet věcí, tzv. LPWAN sítě. Mimo vývoj senzorických zařízení zajišťuje i datovou konektivitu a zpracování dat prostřednictvím cloudových služeb s vlastním vývojem. Zpracovaná data je schopen předávat třetím stranám v různých formátech nebo jim vytvořit aplikaci na míru.
V rámci Amperu budou představeny tyto aplikace: Monitoring obsazenosti kancelářských míst, určování polohy uvnitř budov, měření teploty a vlhkosti přepravního řetězce, detekce počtu pohybujících objektů v rámci vymezeného prostoru bez použití kamer, monitoring závlahy zelených stěn a bezpečnostní tlačítko pro seniory.

Univerzální RFID čtečka a Open Cloud Smartware Venlan

Společnost Venlan představí univerzální RFID čtečku umožňující napojení více antén. Čtečky je možné integrovat do systému různých výrobců. Čtečky nabízí pokročilé možnosti ovládání, řízení a automatické konfigurace.
Dále představí univerzální softwarové řešení Open Cloud Smartware umožňující integraci chytrých zařízení různých výrobců do jednoho centrálního ekosystému, nabízející pokročilé možnosti ovládáni, řízení a automatické konfigurace.

www.amper.cz

Hodnocení článku: