Cílem spolupráce je mimo jiné představit novou řadu kamer Hikvision, která bude mít továrně nastavené připojení do Angelcamu a zároveň zdokonalit unikátní software na ověřování falešných poplachů. Spolehlivost zabezpečení totiž neurčuje jen kvalita hardwaru, je třeba mít správně nastavený celý systém. Angelcam proto poskytuje zákazníkům z celého světa platformu, která v cloudu propojuje senzory, kamery, pulty centrální ochrany a bezpečnostní složky. Sami uživatelé se v případě potřeby online podílí na rychlém řešení bezpečnostních incidentů. Připojeno je na něj 45 000 kamer a počet stále roste, stejně jako počet uživatelských účtů, který již překročil 135 000.
“Spojením Angelcam coby technologického partnera a Hikvision, největšího světového výrobce kamer a příslušenství, se dostáváme zas o kus blíže k našemu ideálu komplexního zabezpečení. Cílem úzké spolupráce je zdokonalení naší aplikace, která překonává obvyklé nedostatky továrního software většiny dnes dostupných zařízení, který je typicky poměrně složitý, nepříliš dobře zabezpečný a generuje velké množství falešných poplachů. A hlavně - nespolupracuje s žádnými jinými zařízeními ani aplikacemi, ani neumožňuje eskalaci poplachů. Otevřená cloudová platforma tohle vše řeší. My i Hikvision tedy vnímáme tuto příležitost pro rozšíření trendu přesunu videa do cloudu - odhady uvádí až 20% roční růst v nadcházejících letech,” říká Petr Ocásek, zakladatel & CEO Angelcam.
“Angelcam se stal naším prvním technologickým partnerem pro cloud, čímž chceme posunout naši dosavadní spolupráci na vyšší úroveň. Z naší strany to znamená především větší podporu, a to jak po technické, tak po prodejní stránce,” uvádí Chris Ye, Technology Partner Alliance Manager v Hikvision Europe BV.
Jenom v České republice jsou tisíce nezabezpečených kamer volně vyhledatelných na internetu, kvalita kamerového systému je však do značné míry závislá také na softwaru. Nezabezpečené kamery lze často najít i pomocí vyhledávačů, včetně Googlu. Zprávy o tomto fenoménu se rovněž pravidelně objevují v médiích, skutečná podstata problému je však jinde; typicky jde o kombinaci nezaheslované kamery či ponechání továrního hesla a nesprávného způsobu nastavení vzdáleného přístupu ke kamerám. Nákup nejdražšího hardwaru na trhu tedy nemusí nutně tento problém vyřešit. Angelcam proto vyvíjí a přizpůsobuje svůj software tak, aby i levné kamery nepředstavovaly riziko a dělaly dobře svou službu.
Kamerový systém sám o sobě nestačí, na vloupání stačí i 2 minuty
Průměrné vloupání trvá dvě až tři minuty. Než stačí bezpečnostní složky zareagovat, bývá už pozdě. Objasněnost případů pomocí videozáznamů bývá rovněž mizivá - je proto třeba pokrýt celý bezpečnostní cyklus; analýzu, prevenci, předvídání incidentů, detekci, verifikaci poplachů, rychlou reakci, následné vyhodnocení a opětovnou analýzu. Angelcam verifikaci poplachů zajišťuje kombinací unikátního software a týmu profesionálních operátorů. Zároveň propojuje komunitu uživatelů a umožňuje vzájemnou pomoc v rámci virtuálního sousedství. Tímto komplexem opatření vytváří Angelcam zcela nový trh Real Time Security - uživatel má vždy a všude přehled o situaci a v případě potřeby může on sám, či někdo komu věří, okamžitě reagovat.
Angelcam působí ve více než 140 zemích po celém světě, nejvíce zákazníků má v USA a v Anglii. Vývoj však probíhá od počátku z velké části v České republice. Spolupracuje se světovými výrobci bezpečnostních zařízení na trhu, mezi které se řadí Axis, Hikvision a další. Má investici od jednoho z největších inkubátorů ze Silicon Valley 500 Startups, vedle toho Angelcam svěřili své fondy také významní tuzemští i zahraniční investoři.