Novinka Hannover Messe pro letošní ročník ukazuje, jak důležitou roli hraje elektronika v průmyslu a zároveň jak je tento sektor atraktivní pro obor výstavnictví. Na pozadí je vhodné připomenout to, co čeští odborníci na elektroniku mají v malíčku. Nejdůležitějšími veletrhy elektroniky v Evropě jsou electronica a Embedded World, které se konají v Mnichově a v Norimberku. Pořadateli jsou Messe München a NürnbergMesse. Detsche Messe, pořadatel veletrhu Hannover Messe, žádnou specializovanou akci pro obor elektroniky nemá. Nabízí se namísto samotných součástek, jejichž pochopení je určeno zejména vývojářům a distributorům, věnovat prostor embedded aplikacím a zároveň je prezentovat přímo cílovým skupinám průmyslových integrátorů a výrobců zařízení. Pro tento účel bude na letošním veletrhu Hannover Messe poprvé vyhrazen Embedded Park, kde se sdruží vystavovatelé s nabídkou elektronických systémů.
Mezi vystavovateli bude například komunita pro open source v oboru. Open Source Automation Development Lab (OSADL) eG poskytuje vše, co je potřeba k používání, distribuci a licencování softwarových komponent s otevřeným zdrojovým kódem v průmyslových produktech. To zahrnuje samotný software, ale také kvalitu, licencování a dodržování předpisů, jakož i bezpečnostní a bezpečnostní aspekty. Obchodní model OSADL je založen na principu: Vyvíjejte jednou pro použití mnoha lidmi.
Deutschmann Automation představí vestavěnou verzi nové řady převodníků protokolů UNIGATE FALCON, která je připravena k okamžité integraci. "To umožní integraci rozhraní průmyslového Ethernetu nebo průmyslové sběrnice přímo do koncových produktů bez pouzdra. Při instalaci je vysoký jen asi 25 mm, takže se vejde i do stísněných prostor bez nutnosti úpravy elektroniky. Kromě známých vestavěných řešení UNIGATE IC/IC2 nabízí UNIGATE FALCON Embedded alternativní řešení, pokud jde o integraci průmyslového Ethernetu nebo sběrnicového rozhraní přímo do koncového zařízení," říká Michael Reiter z Deutschmann Automation.
Inteligentní zařízení, roboty a aplikace IIoT jsou založeny na kompaktní, výkonné a energeticky účinné elektronice. Jedna z vystavujících společností, společnost PHYTEC, předvede, jak lze tyto vestavěné systémy rychle a hospodárně vyvíjet. Kromě toho ukáže výhody, které mohou společnosti získat ze služeb vývoje a životního cyklu, včetně softwaru, zabezpečení a správy zařízení. "Představíme také nový standard pro vestavěné moduly, který umožňuje upgrady a varianty produktů, a vytváří tak bezpečnost investic," říká Ralf zPhytec Messtechnik.
NET New Electronic Technology GmbH představí inteligentní kamerový systém iam. Architektura systému umožňuje aplikace umělé inteligence s výkonnými neuronovými sítěmi a rychlými algoritmy zpracování obrazu, které nastavují standardy pro autonomní rozhodování. "Integrovaná hardwarová akcelerace optimalizuje autonomní rozhodovací procesy. Flexibilita systému umožňuje přizpůsobitelné konfigurace tak, aby vyhovovaly různým aplikacím, což uživatelům poskytuje výhody vyšší efektivity, přesnosti a výkonu," vysvětluje Tim Miller, produktový manažer pro průmyslové vidění.
V řečnickém koutku Embedded Parku budou odborníci poskytovat informace o aktuálních trendech a řešeních. Mezi řečníky budou Jenny Shern, NexAIoT Co Ltd / NexCOBOT, Ricky Watts, Intel, Robert Albach, Palo Alto Networks, Patrick Hartmann, Phoenix Contact a Hamza Bilgen, Bosch.
Na přehledný katalog všech vystavovatelů a jejich produktů se již nyní můžete podívat na domovské stránce veletrhu v sekci Exhibitors & Products. Samozřejmě žádný katalog nenahradí ukázku „na živo“, dovolte bychom Vám nabídli vstupenku na veletrh zdarma. Permanentku získáte registrací e-kódu CP9rC na webu pořadatele https://www.hannovermesse.de/en/application/registration/ticket-registration.
HANNOVER MESSE je přední světový průmyslový veletrh. Jeho hlavní téma „Energizing a Sustainable Industry“ (Nabudit udržitelný průmysl), sdružuje vystavující firmy z oblasti strojírenství, elektrotechniky, digitálního průmyslu a energetiky, které představují řešení pro výrobu a dodávky energie budoucnosti. Mezi hlavní témata patří Průmysl 4.0/Manufacturing‑X, energie pro průmysl, digitalizace/umělá inteligence a strojové učení, CO2 neutrální výroba, vodík a palivové články. Program doplňují konference a fóra. Veletrh se koná na výstavišti v Hannoveru od 22. do 26. dubna 2024. Partnerskou zemí je Norsko.
V případě dotazů k veletrhu či registraci přiloženého kódu kontaktujte výhradní zastoupení pořadatele veletrhu HANNOVER MESSE v ČR, společnost PROveletrhy plus, info@proveletrhy.cz