Jste zde

Next47: Siemens podporuje start-upy

Od 1. října 2016 Siemens spouští speciální oddělení pro podporu vývoje nových technologií. Název next47 nevznikl náhodou. Společnost Siemens byla založena právě v roce 1847. Toto oddělení bude mít finanční prostředky ve výši 1 miliardy € po dobu prvních pěti let. Next47 je tedy novou příležitostí pro „start-up“ projekty. Další změnou pro společnost Siemens je otevření nového sídla v Mnichově. Tato budova poskytuje prostor pro 1200 zaměstnanců na nadzemní ploše 45 tisíc čtverečních metrů.

Centralizace veškerých aktivit v oblasti startupů do next47 umožní společnosti Siemens účelně propojit dynamickou oblast startupů s globální odběratelskou základnou, mnohaletými zkušenostmi, důvěryhodností a silným finančním zázemím. Jednotka bude mít potřebnou nezávislost, zároveň však bude moci využívat veškeré výhody, které jí koncern Siemens nabízí. Do nové firmy investuje Siemens během prvních pěti let 1 miliardu eur. V čele next47 bude stát Siegfried Russwurm, CTO a člen představenstva Siemens AG.
„Samotný Siemens byl v roce 1847 startupem, který vznikl na jednom berlínském dvorku. Založením next47 naplňujeme ideály zakladatelů naší společnosti. Budujeme důležitou základnu k rozvoji inovací a zároveň dále rozvíjíme firmu jako celek," říká Joe Kaeser, předseda představenstva a generální ředitel Siemens AG.

Z kanceláří v Berkeley, Šanghaji a v Mnichově bude next47 řídit aktivity ve všech regionech po celém světě. Činnost firmy bude vycházet ze stávajících aktivit společnosti Siemens v oblasti startupů. Next47 bude otevřena zaměstnancům, externím startupům i zavedeným společnostem, které chtějí podnikat v inovacích v některé ze strategických oblastí, v nichž Siemens působí.
 

„Next47 nabídne možnost experimentovat a růst bez jakýchkoli organizačních omezení, která jsou obvyklá pro velké společnosti. Naše nová jednotka bude fungovat v souladu se strategií koncernu Siemens a umožní nám hlouběji prozkoumat některé otázky v oblastech, které jsou pro nás klíčové, jako je elektrifikace, automatizace a digitalizace,“ říká Siegfried Russwurm.
První projekt pod hlavičkou next47 bude elektrifikace letectví ve spolupráci se společností Airbus. Obě společnosti podepsaly dohodu o spolupráci v již dubnu 2016. Cílem je demonstrovat do roku 2020 technické možnosti využití hybridních/elektrických pohonných systémů pro malá až středně velká dopravní letadla. Mezi další významné oblasti zájmu patří umělá inteligence, autonomní stroje, decentralizovaná energetika a síťová mobilita. Nově vzniklá jednotka se bude zabývat rovněž takzvanými blockchainovými aplikacemi, jejichž účelem je zjednodušit a lépe zabezpečit přenos dat v průmyslových odvětvích, například na trhu s energiemi.


Siemens spolupracuje se startupy již od konce devadesátých let. Za posledních 20 let společnost investovala více než 800 milionů eur do přibližně 180 startupů. Koncern Siemens je každoročně v kontaktu s více než tisícovkou startupů, ve spolupráci s nimi zakládá přibližně 20 podniků ročně a dosud založil přes 12 vlastních startupových firem.

Nové sídlo společnosti Simens v Mnichově

Realitní společnost Siemens Real Estate ( SRE ), byla zodpovědná za tímto velkým projektem, který se vykonal včas a dokonce v rámci rozpočtu. Pracovníci se stěhují  do svých nových kanceláří v průběhu léta.  Zakladatel firmy Ernst Werner von Siemens se narodil 13. Prosince 1816 a tak na jeho 200. výročí narození  se úsek silnice Finkenstrasse přímo před vstupem nové budovy přejmenuje na " Werner -von- Siemens -Strasse " Je to poděkování za jeho celoživotní dílo. Nová budova je navržena tak, aby splňovala nejpřísnější ekologické normy. Energii čerpá výhradně z obnovitelných zdrojů energie  a její roční emise CO2 byly nyní sníženy na pouhých devět kilogramů na metr čtvereční, což je snížení o 90 procent v porovnání s starou budovou. Díky použití inovativních systémů společnosti Siemens Building Technologies  bylo možné splnit nejpřísnější normy na světě - například LEED a DGNB certifikace.

 

Nové sídlo bylo postaveno podle projektu od společností Henning Larsen Architects. Všechny pracovní prostory jsou uspořádány podél okna od podlahy až ke stropu s cílem maximalizovat využití slunečního záření. Zaměstnanci si mohou nastavit topení, větrání a klimatizaci (HVAC technologie) ve svých prostorách podle potřeby. Dostatek místa nabízejí volné plochy pro sdílení informací a pro spolupráci napříč hranicemi oddělení. 
Koncepce stavebního komplexu zahrnuje úschovnu až pro 200 jízdních kol, která je vybavena nabíjecí stanicí pro elektrokola. Nová budova také má 21 parkovací stání s dobíjecími stanicemi pro elektromobily .
Projekt byl navrhován tak, aby nové firemní sídlo splývalo harmonicky s panorama města a nová budova měla přístup pro veřejnost. To vše se povedlo a nyní je nové sídlo společnosti Siemens  otevřeno. Obyvatelé a návštěvníci města Mnichov mají téměř neomezenou možnost vstoupit na zelené vnitřní nádvoří a procházet se a využívat veřejné kulinářské nabídky a posezení.

Hodnocení článku: