Transformace průmyslu má řadu rozměrů. Když vynecháme politické, zůstanou technické a ekonomické. Digitalizace se v různých podobách stala součástí průmyslu. Zčásti proto, že ji firmy chtějí, musí inovace ukázat i svým akcionářům a také proto, že jakékoli pre-digitální řešení výrobního procesu je téměř nemožné koupit a integrovat. Vedle toho dochází k výrazným změnám chování trhu a zákazníků. To, co bylo dříve fenoménem módy a spotřební elektroniky, dnes atakuje automobilový průmysl i další odvětví. Zájem o produkty, který desítky let trvale rostl, se propadá ze dne na den v důsledku změn nálad ve společnosti, vyvolaných například zájmem o ochranu klimatu nebo pocitem neudržitelnosti současného společenského modelu.
Průmyslový veletrh v Hannoveru dokáže i tyto fáze změn zachytit a proměnit je na téma inovací. HANNOVER MESSE je jedinou veletržní platformou, která komplexně odráží a kontinuálně provází proces průmyslové transformace.
Výzkum, vývoj, výroba, logistika a energetika se přizpůsobují novému chování na straně poptávky. Podniky stojí před výzvou, jak tuto proměnu aktivně spoluutvářet. Součástí agendy veletrhu HANNNOVER MESSE jsou témata jako Průmysl 4.0, Logistika 4.0, umělá inteligence, 5G a emisně neutrální výroba stejně jako řešení pro lehké konstrukce nebo další vývoj elektropohonů. Tato veletržní témata spolu s důrazem na průmyslovou transformaci reagují přesně na potřeby a zaměření vystavovatelů z oblasti strojírenství. „Strojírenské firmy ukážou mezinárodnímu publiku svou sílu prostřednictvím nabídky řešení pro digitálně propojený svět výroby. To platí pro celý řetězec tvorby hodnot – od nákupu materiálu přes výrobu a logistiku až po zásobování energiemi nebo nové možnosti prodeje prostřednictvím digitálních platforem. Vystavující firmy zde mohou samy nasbírat zkušenosti pro proces potřebných změn ve svých firmách. Veletrh HANNOVER MESSE je jedinečným místem setkávání, které ukazuje cestu do budoucnosti,“ říká Thilo Brodtmann, hlavní jednatel VDMA (Svaz německých výrobců strojů a zařízení).
Mezi šesti tisíci vystavujícími firmami jsou ABB, Amazon Web Services, Arburg, Beckhoff, Bosch Rexroth, Cisco, Dematic, Endress+Hauser, Festo, Fraunhofer, Harting, IBG, IBM, ifm, igus, Kawasaki, Knapp, Lapp, Lenze, Microsoft, Mitsubishi, Phoenix Contact, Pepperl+Fuchs, Rittal, SAP, Schaeffler, Schneider Electric, Schunk, SEW-EURODRIVE, SICK, Siemens, Software AG, Still, Toyota Materials Handling, Wago, Weidmüller nebo Yaskawa.
HANNOVER MESSE
Vedoucí světový průmyslový veletrh HANNOVER MESSE představí v rámci zastřešujícího tématu Industrial Transformation všechny aktuální oblasti průmyslu jako je Průmysl 4.0, umělá inteligence, 5G nebo smart logistics. Výstavními oblastmi jsou: Future Hub, Automation, Motion & Drives, Digital Ecosystems, Energy Solutions, Logistics a Engineered Parts & Solutions. Program veletrhu doplní přes 80 konferencí a fór. Příští veletrh se koná 20. - 24. dubna 2020. Partnerskou zemí veletrhu HANNOVER MESSE 2020 je Indonésie.