Jste zde

AMPER 5G EXPERIENCE ZONE představí služby nejen pro průmysl

Samostatná sekce veletrhu AMPER 2020 v hale P s názvem AMPER 5G EXPERIENCE ZONE představí vystavovatele z oborů telekomunikace a digitalizace a také firmy, které chtějí prezentovat své výrobky a služby ve spojení s touto inovativní technologií.

Síť nové generace 5G představí na své expozici v hale P společnost Vodafone. Dozvíte se například, jaké inovace umožní MPN (mobile private network) postavená na 5G, jak pomůže ve výrobě AR/VR technologie, nebo jak vypadá první „5G smart factory“ na výrobu elektromobilů v německém městě Aachen.

Vodafone také představí spolupráci s městy ze soutěže 5G pro 5 měst, kterou vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Tři z pěti měst budují svoji digitální strategii právě s Vodafonem (Ústí nad Labem, Karlovy Vary a Jeseník) a díky vítězství v soutěži získají podporu státu pro testování a využívání 5G technologií, stejně jako pro rozvoj chytrých měst.

Sítě páté generace přinášejí nejen násobně vyšší přenosové rychlosti, ale také rychlou odezvu a mnohem vyšší kapacitu, která umožní připojit online mnoho datově náročných zařízení včetně senzorů nebo čidel. Kromě aplikací pro úzkopásmový internet věcí (NB-IoT) tak Vodafone připravuje nad 5G sítí služby a řešení pro průmysl, dopravu, energetiku, chytrá města nebo rozvoj telemedicíny.

„V nové 5G síti kombinujeme ty nejlepší technologie, které jsou aktuálně na trhu dostupné, nejsme závislí na jednom dodavateli. Díky kombinaci technických prostředků od řady společností jsme dosáhli špičkových parametrů služby, maximální bezpečnosti sítě i efektivity využití rádiového spektra,“ vysvětlil Milan Zíka, viceprezident Vodafonu pro technologie.

http://www.amper.cz/program/amper-5g-experience-zone.html

 

Hodnocení článku: