Jste zde

Arm připravuje lepší podmínky pro vývoj a výzkum

Společnost Arm oznápředstavila program Arm Flexible Access, který rozšiřuje možnosti partnerů v přístupu a licencování technologie Arm pro návrh vlastních čipů.

Nový model zapojení Arm Flexible Access dává týmům větší možnost experimentovat a inovovat. Rozdíl oproti stávajícím modelům je v tom, že mohou zahajovat vývojové projekty a navrhovat SoC ještě před zahájením licenčního procesu a udělením licence. V konečné fázi pak licenčním procesem projdou pouze čipy, které se reálně dostanou do výroby.

Arm tím vychází vstříc zejména akademické sféře a výzkumným týmům, kterým například grantové financování neumožňuje nákup licencí. Ty potom pro své projekty musí využívat open-source zdroje, namísto nejvýkonnějších procesorů. Program Arm Flexible Access poskytne akademické výzkumné komunitě přístup k široké škále špičkových procesorů bez jakýchkoli poplatků nebo nákladů, a to pomocí jednoduché licenční smlouvy s koncovým uživatelem (EULA).

Program tak rozšíří možnosti specializovaného týmu pro výzkum a spolupráci, který poskytuje přístup k procesorům a nástrojům institucím po celém světě. ARm dlouhodobě nabízí také program Arm University a Arm Education Media, které nabízejí vzdělávací materiály.

Bezprecedentní přístup k procesorům Arm

Portfolio procesorů, dostupné v Arm Flexible Access, bylo vybráno tak, aby bylo co nejužitečnější pro akademické pracovníky a výzkumníky se širokou škálou výzkumných zájmů. Bude zahrnovat většinu procesorů v rodinách Arm Cortex-A, R a M, spolu s přístupem k úplným subsystémům a nástrojům RTL, které otevřou nové inovační příležitosti pro jakýkoli výzkumný projekt.

Přidejte se k laboratoři Arm Research SoC Labs 

Kromě rozšiřování portfolia procesorů a nástrojů, které jsou k dispozici, posiluje Arm také online komunitu Arm Research SoC Labs, která vědcům pomáhá sdílet jejich návrhy a získat hodnotnou zpětnou vazbu. V rámci tohoto živého ekosystému designu s otevřeným přístupem budou akademičtí vědci schopni zviditelnit své projekty a návrhy a těžit z práce dalších výzkumných týmů z celého světa.
Arm Flexible Access pro výzkum by měl být k dispozici na začátku roku 2020
https://www.arm.com/resources/research 
www.arm.com/products/flexible-access/product 

Hodnocení článku: