Jste zde

Centrální sklad SOS má k českým zákazníkům blízko

Není to tak dávno, kdy SOS electronic zásadně změnil svůj distribuční model a zrušil sklad v Brně. Někteří zákazníci se báli, že se prodlouží dodací lhůty nebo sníží dostupnost zboží, opak je ale pravdou. Dodávky jsou dnes rychlejší a pružnější než dříve a objem dodávek do Česka roste. HW server se na služby logistického centra SOS podíval zblízka.

Výhody centrální expedice objednávek jsou zřejmé na první pohled. U takového zboží, jako jsou elektronické součástky je řada běžných položek (pasivní součástky, relé apod.) na skladě, většina integrovaných obvodů je ale u výrobců objednávána až na základě požadavku zákazníka. Na tom není nic divného, protože obvykle není možné předpovídat požadavky na různé verze obvodů a není ani vhodné držet všechny skladem. Dobrý vztah distributora s výrobcem navíc zaručuje dodání zboží během několika dní. To je také jeden z důvodů, proč v sortimentu SOS najdete stálý okruh ověřených výrobců a u většiny z nich najdete SOS jako doporučeného distributora. Takto oboustranně nastavený obchodní vztah garantuje dobrou spolupráci.
 

 
Po kontrole a přijetí takové zásilky od výrobce na centrální sklad se součástky okamžitě přiřadí k objednávce zákazníka a mohou být expedovány. Ve skladu si tak často pobudou jen několik hodin. Mezi zákazníkem a jeho obvody na cestě tak odpadá jeden zbytečný krok v podobě předávání zboží mezi dvěma sklady. Rychlost a efektivita jsou hlavním kritériem při vyřizování celé objednávky. O tom svědčí i fakt, že pokud objednáte zboží do 10. hodiny dopoledne a součástky jsou na skladě, zboží je expedováno ve stejný den.
 

Objem expedovaných zásilek v centrálním skladu zaručuje také konstantní kvalitu. Vše odsud odchází dobře zabalené a opatřené identifikačními štítky. Obvody, citlivé na statickou elektřinu, jdou při manipulaci pouze přes ESD pracoviště. Stejně pečlivě se předchází vniknutí vlhkosti a nečistot, citlivé součástky se balí vakuově ve speciální baličce. Součástky v zásilce jsou vždy samostatně zabaleny a označeny podle položek. To ušetří čas i vám, protože po otevření krabice nemusíte zkoumat co je co.
 
 
Distribuční centrum je rozčleněné do pěti sektorů, příjem a expedice jsou samostatné části. Kvůli úspoře času zabezpečuje přesun součástek mezi sektory automatický vozík. Navzdory tomu logistické centrum SOS není jako linka z filmu „Marečku, podejte mi pero“. O každou expedovanou zásilku se starají lidé, kteří myslí na to, aby součástky došly v pořádku a byly dobře označeny a odděleny.
 

Před odesláním zásilky se v SOS electronic provádí ještě finální kontrola expedovaných položek. Právě dvojitá výstupní kontrola řadí SOS k distributorům s nejnižší chybovostí balení. Balíky jsou vystrojeny výplňovým materiálem, zabaleny a předány zásilkové službě. Denně je takto českým zákazníkům z centrálního skladu expedováno více než 200 zásilek. Většinou jsou přepravními službami doručovány během druhého dne. Na závěr je možné dodat, že se v těchto dnech začíná v Košicích budovat další skladová hala. Ta rozšíří současnou skladovací plochu a bude sloužit především jako paletový sklad pro objemnější zboží.
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: 

Komentáře

Cože? "Dobrý vztah distributora s výrobcem navíc zaručuje dodání zboží během několika dní."
Čekal jsem čtyři týdny než jsem byl nucen objednávku zrušit!!!

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.