Jste zde

CRA IoT Hackathon v Liberci: stupně vítězů obsadily firmy

Liberecké kolo soutěže, které České Radiokomunikace uspořádaly ve spolupráci s Libereckým podnikatelským inkubátorem vyneslo na stupně vítězů hned dvě dynamické firmy – Hardwario a Foxon.

České Radiokomunikace (CRA) ve spolupráci s Libereckým podnikatelským inkubátorem (Lipo.ink) a Libereckým krajem uspořádali v pátek 13. dubna 2018 další CRA IoT Hackathon. Soutěž přinesla řadu zajímavých projektů. Zvítězil projekt týmu liberecké firmy Hardwario, který si odnesl 15.000,- Kč. Soutěžící přišli na způsob, jak prostřednictvím LoRaWAN sítě přenášet obraz. Jedná se o obraz z termálního čidla – na způsob termokamery. Data lze využít např. při zabezpečení prostor nebo pro rozpoznávání na fotopasti. Akce se zúčastnilo 29 soutěžících.

Každý hackathon přinese ojedinělé projekty. Kromě přenosu obrazu prostřednictvím LoRaWAN sítě porotu zaujal projekt kontroly stavu cisteren s vodou pro napájení skotu na pastvinách týmu liberecké firmy Foxon. Tento projekt skončil na druhém místě. Na třetím místě pak byl tým studentů z Plzně. Ti navrhli chytrou zastávku, která přenáší data z jízdního řádu a informace o okolí zastávky cestujícím do mobilu.

CRA IoT Hackathon je soutěž pro vývojáře a vývojářské firmy, studenty a fanoušky moderních technologií, kteří mají za úkol během jediného dne sestrojit co nejzajímavější funkční prototyp zařízení, které bude komunikovat prostřednictvím sítě LoRaWAN.

V rámci libereckého hackathonu CRA spojily síly s Libereckým krajem a Lipo.ink, který se zaměřuje na podporu budoucích, začínajících i již etablovaných podnikatelů v rozvoji inovačních záměrů.

  

CRA pořádají IoT Hackathony již od roku 2016. Nabízejí zde prostor pro přímé setkání s novými technologiemi, daty a prostředky z oblasti internetu věcí. Účastníkům hackathonů je na místě k dispozici hardware, který použijí pro sestrojení funkčního zařízení. Nutností je mít s sebou vlastní počítač pro konfiguraci a oživení zařízení. Soutěžící také mohou využít i vlastní hardware nebo prototyp vlastního zařízení. Je však nutné, aby zařízení bylo plně kompatibilní se sítí LoRaWAN, která je v rámci soutěže k dispozici a cílem je prototyp zařízení v této síti zprovoznit. Po celý den soutěže jsou k dispozici aplikační inženýři CRA a další mentoři.

Hodnocení článku: