Jste zde

Digitální ekosystémy v průmyslu

Digitální obchodní platformy jsou jedním ze směrů rozvoje IT pro firmy. V oblasti průmyslu jsou častěji označovány jako digitální ekosystémy. Co mají oba přístupy společného, ukáže veletrh HANNOVER MESSE.

Digitální obchodní platformy jsou důležitou součástí HANNOVER MESSE, protože se prolínají ve více oblastech průmyslu, od prodeje přes logistiku, management chodu podniku, až po samotné řízení technologií. Podnik v roli uživatele nemusí řešit rostoucí hardwarové požadavky, změny software, ani řadu rizik, pokud si zvolí důvěryhodného dodavatele. To, co umožnily cloudové služby spotřebitelskému segmentu, nabídnou digitální ekosystémy průmyslu. Vysoký odhad potenciálu dal vzniknout i heslu platformová ekonomika a ta bude hrát stále důležitější roli v průmyslu a B2B.

Že je toto téma důležité, dokumentuje i účast vystavovatelů. Softwarová řešení určená pro flexibilní výrobu nebo platformy B2B využívaná v průmyslu představí na veletrhu HANNOVER MESSE firmy jako Amazon Web Services, Cisco, Google, HUAWEI, IBM, Intel, Kaspersky, Microsoft, SAP, Siemens PLM nebo Software AG.

Cloudová platforma Microsoft pro malé a střední podniky

Mnoho řešení, která představí Microsoft v hale 17, se týká cloudové platformy společnosti Azure. Pro návštěvníky z firem všech velikostí, včetně malých a středních podniků, je stánek příležitostí zjistit, jak mohou využít Azure k tomu, aby své průmyslové aplikace dostali do cloudu. Microsoft také představí Dynamics 365, produktovou řadu aplikací ERP a CRM, která uživatelům poskytuje výkonné řízení všech oblastí jejich podnikání, od nákupu až po výrobu.

Amazon a Google - cloud pro průmysl

Google bude profilovat Google Cloud Platform, sadu služeb cloud computingu, které používají společnosti všech typů a velikostí, včetně průmyslových autorit, jako jsou Siemens, Airbus nebo Sandvik. Tyto společnosti využívají platformu hlavně při integraci produktů, optimalizaci dodavatelského řetězce a ve scénářích preventivní údržby. Zpracovatelský průmysl se také stále více obrací k vysoce specializovaným aplikacím, jako je Google Cloud Edge IoT Core, který používá algoritmy strojového učení k významnému snížení odmítnutí výroby.

Produkty založené na cloudu, které nabízí Amazon Web Services (AWS), také nacházejí rostoucí využití ve výrobních procesech. AWS zahrnuje produkty, které lze použít k vývoji a realizaci výrobních procesů podporovaných AI. Například technologie jako AWS IoT Greengrass a služba učení stroje Amazon SageMaker mohou být použity k agregaci izolovaných dat zařízení do sdílených datových fondů. Tyto technologie jsou schopny zpracovávat data v reálném čase a provádět prediktivní analýzy výrobních závodů.

Scénáře umělé inteligence a integrovaného řešení

Společnost Intel představí svá řešení AI. Mimo jiné využije stávající produkty a řešení k ukázce toho, jak lze pomocí platformy Intel řešit systémy prediktivní údržby zařízení. Platforma zahrnuje současné procesory Xeon, procesory Intel Nervana Neural Network a procesor Intel Movidius Myriad Vision Processing Unit (VPU). Posledně jmenované dva poskytují výkon a výkon požadovaný pro intenzivní aplikace AI, včetně aplikací AI na jediném čipu.

Ve stánku IBM se bude klást důraz na taková témata, jako jsou propojené továrny a umělá inteligence. IBM představí řadu potenciálních aplikací své platformy Watson IoT. Podle IBM mohou vhodné algoritmy umělé inteligence zjednodušit digitalizaci průmyslu i zvýšit bezpečnost sítě internetu věcí. IBM také představí cloudové platformy, jako je Red Hat.

HANNOVER MESSE 2020– i letos pro vás máme vstupenky zdarma!

V hale 15 představí Software AG svou platformu IoT Cumulocity IoT. Ukázka ilustruje, jak lze průmyslové závody a stroje digitálně integrovat pomocí jediné softwarové platformy. Cumulocity může propojit věci tak různorodé, jako jsou budovy, vozidla, průmyslové závody a dokonce i vodoměry, a vytvořit tak obrovskou síť IoT a umožňuje integraci dat z této sítě do jakéhokoli cloudového prostředí nebo aplikace. K dispozici je řada specializovaných nástrojů, včetně streamingového analytického enginu, aby bylo toto připojení a integrační proces rychlé a jednoduché.

Expozice společnosti Atos nabídne virtuální produkty pro všechny části průmyslových řetězců, od návrhu, výroby, údržby a kontroly kvality až po prodej a servis. Řešení Atos lze samozřejmě také použít k realizaci inteligentních továren.

HANNOVER MESSE

Vedoucí světový průmyslový veletrh HANNOVER MESSE představí v rámci zastřešujícího tématu Industrial Transformation všechna aktuální témata průmyslu, jako jsou Průmysl 4.0, umělá inteligence, 5G nebo smart logistics. Výstavními oblastmi veletrhu jsou:  Future Hub, Automation, Motion & Drives, Digital Ecosystems, Energy Solutions, Logistics a Engineered Parts & Solutions. Program veletrhu doplní přes 80 konferencí a fór. Příští veletrh se koná v červenci v Hannoveru. Partnerskou zemí veletrhu HANNOVER MESSE 2020 je Indonésie.

 https://www.hannovermesse.de/en/

Hodnocení článku: