Jste zde

Infineon Technologies dokončila akvizici Cypress Semiconductor

Akvizice Cypress je mezníkem ve strategickém rozvoji společnosti Infineon. Díky této akvizici Infineon získalo nové rozsáhlé portfolio. Cypress Semiconductor je významným hráčem na poli polovodičů. Mezi jeho produkty patří mikrokontroléry, transceivery, softwarové ekosystémy a vysoce výkonné paměti.

Produkty Cypress se doplňují s výkonovými polovodiči Infineon, automobilovými mikrokontroléry, senzory a bezpečnostními řešeními.  Akvizicí Infineon nezískal jen produkty, ale celý tým špičkových inženýrů a dokonale vybavené laboratoře v USA a Japonsku. Tím se posílí výzkum a podpora specifických aplikací pro zákazníky po celém světě.

Vše nešlo hladce jak by se mohlo zdát. Podle některých zpráv se Výbor pro zahraniční investice ve Spojených státech s názvem CFIUS obával, že převzetí Cypress společností Infineon představuje riziko pro národní bezpečnost. To stojí za pozornost, protože Infineon je německá skupina a německé akvizice v USA nejsou úplně obvyklé. Více naleznete v článku: https://www.thestreet.com/video/is-the-cypress-infineon-deal-a-national-security-threat. Nicméně i toto se vyřešilo a transakce byla schválena akcionáři Cypress a byly získány všechny požadované regulační povolení.

Cena celé akvizice činí 9,0 miliard EUR. To znamená 23,85 USD za akcii. Očekává se, že akvizice naroste ve fiskálním roce 2021 do zisku. Získané portfolio má potenciál výnosu ve výši více než 1,5 miliardy EUR ročně. Díky akvizici se společnost Infineon zařadí mezi 10 nejvýznamnějších výrobců polovodičů na světě. Již teď je lídrem v oblasti výkonových polovodičů a bezpečnostních kontrolérů. Infineon se nyní stává také dodavatelem polovodičů číslo jedna pro automobilový průmysl.

Akvizice je zpočátku financována kombinací hotovosti a závazku na financování akvizic poskytovaného konsorciem 20 národních a mezinárodních bank. Vzhledem k současným makro-nejistotám způsobeným pandemií coronavirus bude společnost Infineon udržovat likviditu odpovídající cílové úrovni 1 miliardy EUR plus nejméně 10 procent tržeb. 

Více informací na https://www.infineon.com/cms/en/about-infineon/company/cypress-acquisition/

 

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon customerpresentationkeyslides.pdf1.9 MB
Hodnocení článku: