Jste zde

Konference DebaTech již za pár dní

SOS electronic vás zve na online konferenci 10. 11. 2021 ve středu od 10.00 hod. Během jednoho dne si můžete prohlédnout pět prezentací na aktuální technologické témata. Prezentace si připravili přednášející, kteří s tématem pracují, žijí s ní denně a baví je. Jejich zkušenosti mohou být cennou informací i pro vás.

Umělá inteligence

Průmysl se stále častěji obrací na automatizaci či umělou inteligenci. Kdy nastoupí fáze samoorganizace a rekonfigurability? Do které skupiny lidí patříte? Obáváte se nástupu umělé inteligence, nebo ji očekáváte s nadšením?
Přednášku na toto téma si pro vás připravil:
Robert Žalman - Využití Artificial Intelligence v konceptu Industry 4.0 se zaměřením na Digital Twin v průmyslu

Průmyslové podniky dnes stále častěji sahají po nástrojích digitálního podniku, automatizaci či umělé inteligence. Ve společnosti CEIT rozšířili digitální model reálného podniku o virtuální prostředí, které tvoří data získávaná ze senzorů v reálném podniku. Díky nim vzniká Digital Twin reálného prostředí. Přidaná hodnota těchto dat je obrovská. Jejich sběr a vizualizace je pouze prvním krokem, na který navazuje analýza faktů a statistik a v konečném důsledku AI.

REGISTRACE

5G síť

Téma, která vyvolává emoce u veřejnosti i v odborných kruzích. Přetrvávají vaše obavy? Nebo vítáte 5G síť jako záchranu svého projektu? Odborníci ji vidí jako příležitost. Jaký je její potenciál v reálném projektu?

Přednášku na toto téma si pro vás připravil:
Libor Michalek -Využití a zkušenosti s milimetrovými vlnami (mmWave) pro 5G

V rámci rozvoje první 5G kampusové sítě nasazuje VŠB-TUO, jako česká jednička, tzv. milimetrové vlny (mmWave) v pásmu 26,5 GHz. Jaké jsou zkušenosti s provozem? Jaké je její využití mimo Smart Factory a Technologickou laboratoř? Proč a jak velké jsou rozdíly oproti provozu 5G v Sub-6GHz pásmu? Jak dopadlo testování dostupných 5G modulů pro toto pásmo?

REGISTRACE

Nanosatelity

Nanosatelity jsou budoucností kosmického výzkumu. Usnadňují a zlevňují přístup do vesmíru. Používají je renomované zahraniční agentury NASA, ESA, JAXA, ale i velké společnosti a startup. Jak se dají využít v průmyslu? Kde je jejich hlavní potenciál?

Přednášku na toto téma si pro vás připravil:
Jakub Kapuš - Ze Slovenska do vesmíru - příběh první a druhé slovenské družice

V roce 2009 Jakub Kapuš spolu s dalšími nadšenci založili občanské sdružení Slovenská organizace pro vesmírné aktivity (SOSA). V roce 2017 poslali do vesmíru první slovenskou družici skCUBE. Za 12 let fungování SOSA se podařilo dostat Slovensko do Evropské vesmírné agentury ESA, vybudovat úspěšnou firmu, postavit další družici a přivést k vesmírným technologiím novou generaci mladých Slováků. Opravdu byla družice pouze úspěšným "amatérským projektem"? Co může zemi nabídnout "vesmírný byznys"? Na jakých reálných projektech spolupracuje vesmírná agentura s obchodními firmami?

REGISTRACE

Internet of Things

Do roku 2025 bude v provozu více než 41 miliard připojených IoT zařízení.Klíčovým faktorem k jejich budoucímu úspěchu je bezpečnost a uživatelská přívětivost. Kde jsou hranice? Který faktor preferovat na úkor toho druhého? Jak a do jaké míry jsou současná IoT zařízení v průmyslu bezpečná?

Přednášku na toto téma si pro vás připravil:
Marek Novák - Důležitost vzdálené aktualizace firmwaru a distribuce klíčů v IoT sítích

Internet věcí jsou zařízení, která posílají malé množství dat a na baterii vydrží fungovat i několik let. Těchto zařízení jsou již dnes na světě miliony. Co se ale stane, když narazíte na chybu, která se projeví až po instalaci stovek, tisíců nebo desetitisíců kusů? Pokud jste integrátor nebo výrobce IoT zařízení, pravděpodobně jste již řešili implementaci vzdálené aktualizace firmwaru, zabezpečení komunikace nebo jak nahrát šifrovací klíče tak, aby nedošlo ke zneužití bezpečnosti řešení. Ukážeme vám, jak jsme se s problémem poprali u nás. Proč neexistuje jen jeden šifrovací klíč? Proč je jich několik a stále přibývají?

REGISTRACE

Startup

Ondřej Malík a Lars Dittinger - Přenos všech kontaktů a sociálních sítí na jediný dotek

Spojili jednoduchou myšlenku a přetavili ji do úspěšného startupu. Ale to ještě na dobrý byznys nestačí.
Jaký je poměr úspěchů a neúspěchů na cestě mladé firmy? Které překážky umí začínající startup znejistit? NFC technologie je nadchla a využili ji pro tvorbu bezkontaktní vizitky.

"Naše plány však zde nekončí a její budoucnost vidíme i v B2B."

REGISTRACE

Využijte příležitosti k získání nových informací od odborníků se zkušenostmi a znalostmi. Konference DebaTech bude dostupná online, vysíláme živě 27. října 2021. Nemůžete být v ten den online? Nevadí, přístup k záznamu z konference zašleme všem zaregistrovaným zájemcům.

REGISTRACE

Těšíme se na setkání s vámi.

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.