Jste zde

MWC21 přichází s novými termíny

Tradiční únorový termín, kdy MWC v Barceloně startoval sezonu veletrhů v Evropě je minulostí. Termín přenechává své asijské show a Evropu nechává až na 28.června až 1. července.

Změna termínu MWC21 vychází nejen z okolností, vyvolaných Covid-19, ale také s tím, že Evropa už několik let není tahounem trhu mobilních technologií. Jestliže někde vznikají novinky, které se potom šíří do USA a následně do Evropy, pak je to Asie. Z tohoto pohledu nebylo příliš logické, aby asijští výrobci jezdili prezentovat své novinky do Barcelony a jejich asijští zákazníci se na ně letěli podívat.

Pořadatel se tak připravuje na několik scénářů. MWC21 a zejména její konferenční část bude zároveň virtuální, protože možnost osobní účasti tisíců lidí nelze předem garantovat. Zároveň bude zajímavé, jak se přeskupí účast expertů z neasijských zemí. Ti dosud preferovali Barcelonu jako vlajkovou loď série MWC, nyní je možné že svůj zájem přesunou do Šanghaje.
Téměř Letní termín pro Barcelonu zase ukazuje celkem typický trend z Evropy a je možné, že právě léto se stane novou veletržní sezónou.

https://www.mwcbarcelona.com/
https://www.mwcshanghai.com/
https://www.mwclosangeles.com/

Hodnocení článku: