Jste zde

Renesas přestane vyrábět fotodiody a laserové diody

V souvislosti s restrukturalizací výrobních závodů ukončí Renesas produkci laserových a foto diod. Aktivních prvků pro optické systémy se ukončení nijak nedotkne.

Při pohledu na velmi široké portfolio produktů, které Renesas vyvíjí a vyrábí, se nabízí otázka, čím si na první pohled nepatrná změna zasloužila takovou pozornost Renesasu i médií.
Na prvním místě je to  stagnace trhu optické komunikace, který neroste tak, jak analytici ještě před několika lety plánovali. Změnou prochází i další sektory, které ještě před několika lety považovaly optiku za jedinou správnou cestu pro nová zařízení, například automotive nebo zdravotnické technika, kde se očekává nárůst použití bezdrátových technologií, zejména v souvislosti s 5G a „over 5G“.
V případě laserových diod a optických diod se ukazuje, že další vývoj v dohledné době nepřinese nic převratného a stagnuje samotná celosvětová produkce a spolu s ní i ceny.

Z pohledu Renesasu má zastavení produkce fotodiod a laserových diod ještě další souvislosti. Firma se již v roce 2018 rozhodla restukturalizovat některé výrobní závody, které jí patří, konkrétně uzavřít závod Yamaguchi a přestavět závod Shiga, kde se zpracovával křemík a vyráběly právě tyto diody. O dva roky později se situace změnila, takže se Renesas rozhodl továrnu Shiga zcela uzavřít a linky pro výrobu LD/PD jinde nestavět.

renesas.com

Hodnocení článku: