Jste zde

Zapojte se do celosvětového průzkumu vývoje v oblasti IoT

V rámci průzkumu máte jedinečnou příležitost zanechat stopu na celosvětovém trhu. Navíc se od 18. září do 4. prosince můžete zapojit do slosování o ceny a vyhrát iPad Pro, drony a dárkové karty Amazon nebo Farnell.

Společnost Farnell, která je distributorem vybavení pro vývoj, oznámila spuštění druhého každoročního průzkumu v oblasti IoT. Průzkum umožňuje vývojářům, kteří pracují na projektech v oblasti IoT a IIoT, vyjádřit se k nejnovějšímu vývoji na trhu a ovlivnit sortiment produktů a technických zdrojů, které společnost Farnell nabízí jako podporu pro tuto neustále se rozvíjející komplexní technologii.

Průzkum bude probíhat od 18. září do 4. prosince 2019 a výsledky budou k dispozici v únoru 2020. Všichni účastníci průzkumu se mohou zapojit do slosování o ceny s možností vyhrát:

  • iPad Pro (jeden výherce),
  • buď dárkový poukaz Amazon v hodnotě 250 GBP (nebo ekvivalentu v místní měně). NEBO dron v podobné hodnotě (tři výherci),
  • poukaz Farnell v hodnotě 50 GBP (nebo ekvivalentu v místní měně) na nákupy na webových stránkách Farnell pro výherce z regionu EMEA nebo APAC, nebo dárkový poukaz Amazon v hodnotě 50 GBP pro výherce ze Severní Ameriky (celkem šest výherců).

Výsledky průzkumu poukážou na růst stávajících i nově vznikajících možností použití IoT a odhalí, jaké technologie jsou v řešeních IoT využívány. Díky lepšímu porozumění trhu, potřebám návrhu a novým trendům dokáže společnost Farnell předvídat potřeby zákazníků a zajistit podporu pro návrh produktů dnes i v budoucnosti.

Lee Morgan, Senior Technical Marketing Manager EMEA, Tektronix, očekává, že v letošních výsledcích budou silně zastoupeny oblasti zabezpečení, spotřeby energie, prediktivní údržby a chytrých měst: „Myslím, že jednou z nejzajímavějších oblastí IoT jsou chytrá města. Příchod 5G (a budoucích bezdrátových technologií) umožňuje spolehlivý vysokorychlostní přenos dat mezi zařízeními, a otevírá se tak nová éra v oblastech, jako je řízení dopravy v reálném čase, dynamické řízení front ve vytížených restauracích, na výstavách nebo atrakcích, nebo změna jasu pouličního osvětlení, když kolem procházejí lidé.“  Dodává k tomu: „Spotřeba energie je v tuto chvíli žhavé téma. Na trhu už máme vyzrálé produkty, které umožňují řídit spotřebu energie v domácnostech (jako Hive a Nest). Jejich přínosem je nejen možnost ovládat topení, osvětlení nebo spotřebiče dotykem tlačítka (nebo slovem!), ale také dávat si větší pozor na plýtvání energií. Představte si, jakých úspor by bylo možné dosáhnout na úrovni průmyslu, nebo dokonce celého státu. Například semafory, které se rozsvítí, jen když v určité vzdálenosti od nich bude auto.“

Jacky Perdrigeat, VP EMEA Marketing & Application, Microcontrollers and Digital ICs a Gerard Cronin, Head of Marketing Communications ve společnosti ST Microelectronics dodávají:  „Očekáváme, že průzkum potvrdí zásadní význam zabezpečení, spolehlivosti a ekosystému pro vývoj v oblasti IoT. Jejich relativní význam závisí na koncovém použití, a proto ST nabízí celé spektrum produktů a technologií, které vývojářům poskytují flexibilitu zdůraznit prvky nejlépe odpovídající potřebám konkrétního trhu. Vzhledem k obrovskému přínosu, který chytré aplikace skýtají pro společnosti a města z hlediska bezpečnosti, efektivity a pohodlí, také předpokládáme, že v dlouhodobém horizontu se největšími trhy stanou chytrá města a chytrý průmysl. IoT umožňuje vývojářům použít chytrá řešení všude tam, kde to lidem usnadní život. Přináší tedy nesmírnou potenciální hodnotu pro koncové trhy, což v konečném důsledku zajistí jeho úspěch.“

Letos společnost Farnell pořádá průzkum už podruhé a tentokrát do něj zařadila otázky týkající se umělé inteligence, které mají odhalit, jak se oblast IoT mění a jak přijímá nové technologie. Tyto nové otázky ukážou, kde je umělá inteligence součástí procesu návrhu IoT a zda je v současnosti integrována do produktů nebo řešení IoT.

Výsledky z roku 2018 ukázaly, že klíčovým požadavkem pro maximalizací přínosů IoT je potřeba společných standardů a zásad. Vyšla také najevo rostoucí role hardwaru v procesu návrhu. Konstruktéři využívají celou řadu hardwarových platforem pro urychlení vývoje a zkrácení doby uvedení na trh, mimo jinéRaspberry Pi a BeagleBone Black.   Výsledky dále poukázaly na hlavní oblasti použití, u kterých lze předpokládat růst v následujících pěti letech. Patří mezi ně automatizace domácností, automatizace a řízení průmyslu a umělá inteligence.

Cliff Ortmeyer, Global Head of Technical Marketing společnosti Farnell k tomu řekl: „Příležitosti a možnosti použití internetu věcí se objevují stále rychlejším tempem a my se snažíme zajistit, aby naši zákazníci měli okamžitý přístup k hardwaru a softwaru potřebnému pro zkrácení doby vývoje produktů na minimum. Díky našemu stále bohatšímu sortimentu modulárních řešení už vývojáři nemusejí mít hluboké znalosti umělé inteligence, aby ji mohli do svých systémů zapojit.“

Zákazníci společnosti Farnell najdou na jejích stránkách podporu a zdroje pro vývoj, jako je portál IoT, stránky umělé inteligence a konfigurátor umělé inteligence. Všechny hlavní sady pro vývoj IoT, včetně počítače Raspberry Pi 4 Model B, brány Avnet SmartEdge IIoT Gateway, sady Microsoft Azure Sphere Starter kit, BeagleBone AI a Ultra96 V2, mají dodání do druhého dne.

Chcete-li se zapojit do celosvětového průzkumu společnosti Farnell o vývoji IoT a zúčastnit se slosování o ceny, klikněte zde.  Sdílejte své názory online s hashtagem #FarnellGlobalIoTIndex. Podmínky průzkumu o IoT a slosování jsou k dispozici na stránkách komunity element14.

Hodnocení článku: