Kolik stojí investice do průmyslového rentgenu a kolik přináší užitku? Za jak dlouho se zaplatí? Pro názornou ukázku vybíráme dva typické příklady – vývojovou elektro laboratoř a osazování elektroniky.
Digitalizace výroby předpokládá také automatizaci kontroly na všech stupních výrobního procesu. I zde najde místo rentgenová kontrola ve spojení s pokročilými algoritmy pro vyhodnocování možných vad.
Další článek ze série o rentgenové defektoskopii odpovídá na otázky, jaké parametry by měl mít RTG přístroj pro defektoskopii v SMT nebo zda je možné u RTG přístrojů nastavovat parametry.
Vizuální průmyslová defektoskopie používá řadu metod, od prosté pohledové kontroly po laserové nebo IR automaty. S rostoucí hustotou součástek v elektronice se často kombinuje s RTG. Jaké metody jsou dostupné a kde jsou jejich meze?
Při přečtení slova rentgen není nutné myslet hned na doktora. RTG může být užitečný i v elektronice a elektrotechnice. Jeho prostřednictvím lze vidět dovnitř věcí, což může být nejen lákavé, ale zejména užitečné. Hledání chyb na vyrobených deskách plošného spoje stejně jak v sesazení kontaktů el. přístrojů.
V rámci elektrotechniky existují dvě hlavní oblasti, kde se rentgen uplatňuje. V elektronice je to osazování malých součástek určených pro povrchovou montáž (SMT), kde se kontroluje kvalita spojů a výskyt vad. V silové elektrotechnice se rentgenem kontrolují celé výrobky jak po výrobě, tak při reklamacích.
MWC25 Barcelona, největší a nejvlivnější světová událost v oblasti konektivity, se vrací na svůj 19. ročník na Fira Gran Via v Barceloně od 3. do 6....