Jste zde

AMPER 2024: 410 vystavovatelů představí technologie, které řídí svět

Jubilejní 30. ročník mezinárodního elektrotechnického veletrhu AMPER 2024 s podtitulem SMART AND CONNECTED WORLD je připraven.

Veletrh AMPER se vzhledem k prezentaci firem na nejvyšší úrovni v České republice a na Slovensku etabloval jako nejvýznamnější událost elektrotechnických odborníků. Vystavovatelé budou prezentovat ucelená portfolia výrobků a řešení, ale též novinky a inovace z oborů elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení, měřicí a řídicí techniky, elektronických součástek a modulů ve výstavních halách V a F brněnského výstaviště na ploše 20 000 m2.

AMPER 2024 v číslech

 • 410 vystavovatelů z 23 zemí (150 ze zahraničí, z toho Čína 34, Slovensko 27, Německo 22, Polsko 18, Rakousko 12, Tchaj-wan 8, Turecko 5, Maďarsko 3,
  Švýcarsko 3, Belgie 2, Francie 2, Indie 2, Itálie 2, Velká Británie 2, Bulharsko 1, Finsko 1, Gruzie 1, Chorvatsko 1, Irsko 1, Norsko 1, Srbsko 1, Švédsko 1)
 • 81 mediálních a odborných partnerů
 • 16 nominací v soutěži o zlatý Amper
 • 11 konferencí a seminářů
 • Amper summit za účasti předsedy vlády ČR Petra Fialy
  budoucnost českého jaderného průmyslu ve střední evropě
 • Řada novinek vystavovatelů – jsou uvedeny na webu www.amper.cz
 • Očekávaná návštěvnost 25 tisíc odborníků. Odborná účast je letošní prvořadou prioritou pro vystavovatele i pro pořadatele.

Veletrh je určen pro elektrotechniky, techniky navazujících oborů, energetiky, obchodníky, řídící pracovníky, technology, konstruktéry, projektanty, zástupce municipalit a investory v průmyslu, dopravě i ve stavebnictví.

Protože šíře elektrotechniky a elektroniky je na veletrhu velká a rozmanitá, navíc mnoho vystavovatelů se věnuje více oborům např. významní tradiční vystavovatelé firmy PHOENIX CONTACT a WAGO nebo nový vystavovatel firma KEYENCE. Pro snazší zdokumentování jsme proto vybrali několik dominantních tematických zón.

Technologie pro obnovitelné energie
Řešení pro obnovitelné energie je klíčovým tématem rezonujícím napříč celou Evropskou unií. Na veletrhu se budou prezentovat fotovoltaické a větrné zdroje (např. firma SWPOWER) spolu s akumulací a uložením energie (např. firma AERS).

Obor energetiky (výroba, přenos, transformace a akumulace energie, rozváděčová technika, smart grids a další) na veletrhu představí celkem 112 firem převážně umístěných v hale V např. firmy KOČÍ-VALÁŠEK, BEZ TRANSFORMÁTORY, EATON, HAKEL, PFISTERER.
K tématu se budou konat konference Solární Asociace – Aktuální trendy ve fotovoltaice a konference České Fotovoltaické Asociace – Malé Fotovoltaické Fórum (MFF).
Partnery tématu jsou dále AF Power, PowerHUB, AKU-BAT.CZ, Energetika, Energie 21 a Unie komunitní energetiky.

Elektronické komponenty
Pasivní, polovodičové, optické, mechanické součástky, tištěné spoje, čipy, vestavné a další systémy jsou dominantním oborem v hale F. Celkem se představí na 120 vystavovatelů v opravdu celosvětovém měřítku, např. firmy HARTING, FISCHER ELETRONIK, SVK ELEKTRONIK, GM ELECTRONIC.

Partnery tématu jsou DPS Elektronika od A do Z, CADware s.r.o., BEN – technická literatura a časopis Jemná mechanika a optika.

Automatizace a řidící systémy
Automatizace budov, v průmyslu a logistice společně se senzorovou, měřicí a řídicí technikou nacházejí stále nová a nová uplatnění. Trend digitalizace se stále více promítá do všech hromadných procesů. Na 120 vystavovatelů vystaví své novinky a řešení v hale V např. firmy ENIKA, MURRELEKTRONIK, ORBIT MERRET nebo MEGGER.

Partnery tématu jsou Automa, Zakazka.cz, Strojárstvo/Strojírenství, Automotive magazine a Elektrotechnická asociace České republiky (ElA).

Výrobní zařízení pro elektroprůmysl
Výrobní zařízení pro elektrotechniku a elektroniku, technologie DPS, povrchové úpravy, speciální chemie, komponenty a diagnostika tvoří ucelenou zónu v hale F, kterou prezentuje 60 vystavovatelů, např. KOMAX CZECH REPUBLIC TRADING, IMT TECHNOLOGIE & SOLUTIONS, PBT ROŽNOV P. R., MP ELEKTRONIK TECHNOLOGIE, REALTIME TECHNOLOGIES.
Partnery tématu jsou DPS Elektronika od A do Z, Czech Industry, Průmyslové spektrum a Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Informační a komunikační technologie 
Informační a komunikační technologie představí na 60 vystavovatelů v hale V a F např. 2N TELEKOMUNIKACE, GS SOFT BOHEMIA, SECTRON, RAYCOM. Exponáty jsou z oborů: aplikovaný software, zabezpečení a úschova dat a programů, mechanická ochrana IT, síťová technika, průmyslové servery, komponenty a instalace, radiokomunikační technika, antény, měření, řešení pro 5G sítě, bezdrátové datové přenosy, RFID technologie, čtečky, snímače, platební systémy, identifikační a kamerové systémy, zobrazovací technika a dotykové displeje, platformy IoT a cloudu, navigační přístroje, termovizní přístroje, audiovizuální systémy. Produkty směřující především pro firemní užití. 
Partnery tohoto tématu jsou Computerworld, ICT UNIE, Automatizace.HW.cz a IQRF Alliance.

AMPER INOVÁTORIUM a STARTUP
Na AMPER INOVÁTORIU 2024 v Hale V budou představeny výstupy výzkumných prací a projektů 7 technických vysokých škol z České republiky i Slovenska a inovátorské projekty a technologie startupových firem (AVERTURE, SPECTODA, CUBE IT, EFEKT ENERGY, LIGHT SEEKERS a AGICEPTION) z oborů elektroenergetiky, elektroniky, digitalizace či osvětlovací techniky.

Partnery tématu jsou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Asociace výzkumných organizací a Agentura pro podporu podnikání a investic CZECHINVEST.

SMART & SAFE CITY
Koncept SMART & SAFE CITY kromě kvalitního urbanismu a řízení měst a obcí zahrnuje technologie, které jsou představovány na veletrhu AMPER 2024 ve 3 okruzích (inteligentní energetika a služby, informační a komunikační technologie, inteligentní mobilita) např. u  firem BONEGA, ENIKA, IMA nebo PARTIZAN SECURITY .

Návštěvníci 30. ročníku veletrhu AMPER mohou navázat přímo face to face nové kontakty a spolupráce, rozšířit obchodní aktivity, projednat joint venture, seznámit se s technologickým vývojem, ale též si odnést  jedinečný zážitek a nasát tu pravou veletržní atmosféru. Navíc zajímavý doprovodný program v podobě konferencí a přednášek nabídne příležitost k vzdělávání a získávání nových znalostí.

Těšíme se na vás v brně od úterý 19. března do čtvrtka 21. března
Detailní informace naleznete na  www.amper.cz.

 

Hodnocení článku: