Vyšší datové rychlosti v kompaktních elektronických systémech způsobují komplikaci v uspořádání součástek na desce plošných spojů. Kabelové sestavy jsou schopny minimalizovat ztráty přenosových linek a snížit náchylnost k šumu, odrazům a přeslechům.
RS-485 transceiver ST4E1240 je určen pro moderní průmyslové aplikace. Dokáže komunikovat rychlostí 40 Mbit/s a umožňuje vícenásobné připojení na dlouhé kabelové vzdálenosti, kde může být i více než 64 transceiverů na stejné sběrnici.
Dotyková obrazovka je běžným interfacem mezi člověkem a strojem v celé řadě spotřebitelských i průmyslových aplikací. Odporové dotykové obrazovky jsou robustní, mají rychlou odezvu, jsou levné a nabízejí větší pohodlí. Jejich obrovskou výhodou je to, že se dají ovládat jak holým prstem, stylusem tak i rukama v rukavicích. Jak ji ale jednoduše implementovat do zařízení?
Hlasové ovládání je často spojováno s nutností použití výkonného MCU a nepřetržitého připojení ke cloudovým službám. Metoda založená na fenoménech umožňuje integrovat hlasové ovládání do méně výkonných MCU jako je řada RA od Renesasu.
USB Type-C je běžnou součástí domácí elektroniky. Pomocí speciálních řadičů lze přenášet video signál a připojit tak druhý monitor. I když je konektor USB Type-C malých rozměrů, lze přes něj napájet spotřebiče s poměrně vysokým výkonem. Dalším pomocníkem je HDMI duplikátor signálu, který umožňuje připojení dvou displejů k jednomu HDMI konektoru.
Bezdrátová technologie se nevyhýbá ani měřičům elektřiny, vody, plynu nebo centrálního vytápění. Přenos zašifrovaných dat musí být zaručen s dostatečnou rychlostí i v náročných prostředích, kde okolní teplota dosahuje hodnoty až +85 °C. Komunikace musí být energeticky nenáročná, jelikož se jedná o bateriové zařízení. Jaká technologie tyto podmínky splňuje?
Rodina FPGA Kintex UltraScale+ od Xilinx je postavena na 16 nm FinFET technologii TSMC a disponuje nejlepším poměrem cena/výkon/watt. Technologie UltraRAM a SmartConnect poskytují efektivní řešení pro konektivitu 100 Gb /s. Tato řada je navržena speciálně pro zpracování síťových paketů a bezdrátovou technologii MIMO, kabelové sítě 100 Gb /s, síťová zařízení v průmyslových a datových centrech a uložiště NVMe SSD (disk SSD).
Ke koncovým bodům IoT se obvykle připojují senzory, které jsou od mikrokontroleru vzdáleny více než jeden metr. Senzory většinou mají k dispozici rozhraní SPI nebo I²C, ale ty nemohou komunikovat na dlouhou vzdálenost. Navíc řídicí algoritmy jsou stále komplikovanější a někdy je nutné připojit i více senzorů. To zvyšuje složitost zapojení a náklady na konfiguraci i údržbu, zejména s rostoucí vzdáleností senzoru od mikrokontroleru. Proto je tu komunikační protokol 1-Wire.
USB konektor typu C se rozšířil do všech elektronických zařízeních, aby se dosáhlo vyššího přenosu energie. S tím souvisí větší nároky na bezpečnost. K tomu slouží inteligentní spínače, které mají v sobě zabudovanou ochranu proti přepětí či přehřátí. Příkladem jsou produkty AOZ13987DI-02 a AOZ13984DI-02 od Alpha and Omega Semiconductor.
Ag5400 je předkonfigurovaný SIL PD modul PoE typu 2, třídy 4. Je schopen odebírat energii z PoE PSE zařízení až 30W. Nyní jsou k dispozici varianty s výstupem 5V a 24V. Celá řada je zpětně kompatibilní se standardem IEEE802.3af a vyhovuje všem aktuálně vydaným standardům - IEEE802.3at a IEEE802.3bt.
MWC25 Barcelona, největší a nejvlivnější světová událost v oblasti konektivity, se vrací na svůj 19. ročník na Fira Gran Via v Barceloně od 3. do 6....