Jste zde

Dokumentace

Deset referenčních návrhů pro „zelené“ napájecí zdroje – 2. díl

10.jpg

Čtenářům hw.cz přinášíme návrhy a tipy, publikované v aktuálním dokumentu ON Semiconductor s názvem Power Supply & Power Adapter Solutions, které jsme doplnili podpůrnými technickými údaji, fotografiemi a také nezbytnými odkazy na kompletní výrobní dokumentace. Ikdyž návrhy vychází z požadavků konkrétních přístrojů, nemělo by případné další přizpůsobení, šité přesně na míru, znamenat výraznější komplikace.

Deset referenčních návrhů pro „zelené“ napájecí zdroje – 1. díl

04.jpg

Čtenářům hw.cz přinášíme návrhy a tipy, publikované v aktuálním dokumentu ON Semiconductor s názvem Power Supply & Power Adapter Solutions, které jsme doplnili podpůrnými technickými údaji, fotografiemi a také nezbytnými odkazy na kompletní výrobní dokumentace. Ikdyž návrhy vychází z požadavků konkrétních přístrojů, nemělo by jejich další přizpůsobení přesně na míru představovat zásadnější problémy.

Co se skrývá pod zkratkou MOEMS ?

small60638.gif

MEMS obvody již mnoho lidí zná nebo alespoň zhruba ví, co to znamená. Ano, jsou to mikroelektromechanické systémy, kde na jednom čipu jsou zároveň elektronické i mechanické prvky. Co se však skrývá pod zkratkou MOEMS? Jen hrubým porovnáním je jasné, že jede opět o mikrometrové struktury doplněné o další prvek, konkrétně optiku. Více informací pak najdete v tomto článku.

Domácí počítač podle Dennise Kuschela - MyCPU

pic_epj03f1_1.jpg

Při brouzdání internetem lze narazit na nejrůznější projekty které řeší stavbu CPU od základu z dostupných součástek. Obvykle se však jedná o nedokončené koncepty. O tom, že se tato idea dá dotáhnout do konce svědčí stránky Dennise Kuschela - mycpu.eu, které dokonce na tomto vytvořeném "domácím" MyCPU běží. Navíc podrobná dokumentace umožňuje, aby jste si takové domácí MyCPU postavili i vy.

Stránky