Jste zde

Angelcam bude pro Hikvision vyvíjet cloud a systém omezení falešných alarmů

Angelcam, softwarová firma propojující různé kamerové systémy, alarmy a sensory do jediné aplikace, se stala prvním technologickým partnerem světového výrobce Hikvision pro cloud.

Cílem spolupráce je mimo jiné představit novou řadu kamer Hikvision, která bude mít továrně nastavené připojení do Angelcamu a zároveň zdokonalit unikátní software na ověřování falešných poplachů. Spolehlivost zabezpečení totiž neurčuje jen kvalita hardwaru, je třeba mít správně nastavený celý systém. Angelcam proto poskytuje zákazníkům z celého světa platformu, která v cloudu propojuje senzory, kamery, pulty centrální ochrany a bezpečnostní složky. Sami uživatelé se v případě potřeby online podílí na rychlém řešení bezpečnostních incidentů. Připojeno je na něj 45 000 kamer a počet stále roste, stejně jako počet uživatelských účtů, který již překročil 135 000.

“Spojením Angelcam coby technologického partnera a Hikvision, největšího světového výrobce kamer a příslušenství, se dostáváme zas o kus blíže k našemu ideálu komplexního zabezpečení. Cílem úzké spolupráce je zdokonalení naší aplikace, která překonává obvyklé nedostatky továrního software většiny dnes dostupných zařízení, který je typicky poměrně složitý, nepříliš dobře zabezpečný a generuje velké množství falešných poplachů. A hlavně - nespolupracuje s žádnými jinými zařízeními ani aplikacemi, ani neumožňuje eskalaci poplachů. Otevřená cloudová platforma tohle vše řeší. My i Hikvision tedy vnímáme tuto příležitost pro rozšíření trendu přesunu videa do cloudu - odhady uvádí až 20% roční růst v nadcházejících letech,” říká Petr Ocásek, zakladatel & CEO Angelcam.

 

“Angelcam se stal naším prvním technologickým partnerem pro cloud, čímž chceme posunout naši dosavadní spolupráci na vyšší úroveň. Z naší strany to znamená především větší podporu, a to jak po technické, tak po prodejní stránce,” uvádí Chris Ye, Technology Partner Alliance Manager v Hikvision Europe BV.

Jenom v České republice jsou tisíce nezabezpečených kamer volně vyhledatelných na internetu, kvalita kamerového systému je však do značné míry závislá také na softwaru. Nezabezpečené kamery lze často najít i pomocí vyhledávačů, včetně Googlu. Zprávy o tomto fenoménu se rovněž pravidelně objevují v médiích, skutečná podstata problému je však jinde; typicky jde o kombinaci nezaheslované kamery či ponechání továrního hesla a nesprávného způsobu nastavení vzdáleného přístupu ke kamerám. Nákup nejdražšího hardwaru na trhu tedy nemusí nutně tento problém vyřešit. Angelcam proto vyvíjí a přizpůsobuje svůj software tak, aby i levné kamery nepředstavovaly riziko a dělaly dobře svou službu.

Kamerový systém sám o sobě nestačí, na vloupání stačí i 2 minuty

Průměrné vloupání trvá dvě až tři minuty. Než stačí bezpečnostní složky zareagovat, bývá už pozdě. Objasněnost případů pomocí videozáznamů bývá rovněž mizivá - je proto třeba pokrýt celý bezpečnostní cyklus; analýzu, prevenci, předvídání incidentů, detekci, verifikaci poplachů, rychlou reakci, následné vyhodnocení a opětovnou analýzu. Angelcam verifikaci poplachů zajišťuje kombinací unikátního software a týmu profesionálních operátorů. Zároveň propojuje komunitu uživatelů a umožňuje vzájemnou pomoc v rámci virtuálního sousedství. Tímto komplexem opatření vytváří Angelcam zcela nový trh Real Time Security - uživatel má vždy a všude přehled o situaci a v případě potřeby může on sám, či někdo komu věří, okamžitě reagovat.

Angelcam působí ve více než 140 zemích po celém světě, nejvíce zákazníků má v USA a v Anglii. Vývoj však probíhá od počátku z velké části v České republice. Spolupracuje se světovými výrobci bezpečnostních zařízení na trhu, mezi které se řadí Axis, Hikvision a další. Má investici od jednoho z největších inkubátorů ze Silicon Valley 500 Startups, vedle toho Angelcam svěřili své fondy také významní tuzemští i zahraniční investoři.

Hodnocení článku: