Jste zde

Application Park HANNOVER MESSE: roboty a interakce mezi lidmi, stroji a umělou inteligencí

Mladé robotické společnosti a start-upy zde představí rozmanité spektrum možných aplikací robotů a také interakci mezi lidmi, stroji a umělou inteligencí nebo autonomní dopravní systémy.

Téma robotiky je nedílnou součástí veletrhu HANNOVER MESSE. Roboty všech rozměrů a způsobů nasazení, od průmyslových robotů a kobotů až po autonomní mobilní roboty, najdete na celém výstavišti předního světového průmyslového veletrhu. Novinkou letošního ročníku je Application Park v hale 5, který má na své straně silného partnera v podobě Německé robotické asociace (DRV). Posláním DRV je mimo jiné propagovat a podporovat využívání robotiky v Německu. Vzhledem k nedostatku kvalifikovaných pracovníků je v tomto směru nepochybně potenciál, přičemž Německo je v celosvětovém srovnání na pátém místě za Čínou, Japonskem, Koreou a USA.

"S odborníky na robotiku ze společnosti DRV máme na své straně partnery, se kterými budeme na veletrhu HANNOVER MESSE dále rozvíjet téma robotiky ve spojení s automatizací. Neexistuje lepší místo na světě, kde by bylo možné předvést rozmanité příklady robotických aplikací," říká Hubertus von Monschaw, ředitel HANNOVER MESSE. 
DRV bude v nadcházejícím roce exkluzivním partnerem Application Parku. Zejména mladé robotické společnosti a start-upy zde představí rozmanité spektrum možných aplikací robotů a také interakci mezi lidmi, stroji a umělou inteligencí. Návštěvníci se mohou na vlastní kůži seznámit s automatizací založenou na robotice a vyzkoušet si ji. Vrcholem jsou dopravní systémy bez řidiče, které působivě ukazují, že v mnoha oblastech činnosti lze řidiče v budoucnu obejít.
"Tato výstavní platforma nabízí návštěvníkům veletrhu HANNOVER MESSE jedinečnou příležitost seznámit se s novými technologiemi a dozvědět se, jak robotika, umělá inteligence a automatizace mohou pomoci řešit obrovské výzvy, kterým průmysl čelí," říká Helmut Schmid, generální ředitel DRV.
 

Robotický kongres 6. a 7. února v Hannoveru
Jen něco málo přes dva měsíce před veletrhem HANNOVER MESSE se ve dnech 6. a 7. února 2024 v Technologické akademii v Hannoveru uskuteční 13. ročník robotického kongresu. Na plenárních zasedáních nebo workshopech budou mít účastníci možnost nahlédnout do nejnovějšího vývoje a trendů v oblasti robotiky, které si pak mohou na vlastní kůži vyzkoušet na veletrhu HANNOVER MESSE. DRV hraje aktivní roli jako vývojový partner programu.
HANNOVER MESSE
HANNOVER MESSE je přední světový veletrh pro průmysl. Jeho hlavní téma "Průmyslová transformace" sdružuje vystavující společnosti ze strojírenství, elektrotechniky a digitálního průmyslu, jakož i z energetického sektoru, aby představily řešení pro budoucí výrobní metody a zásobování energií. Mezi klíčová témata patří Průmysl 4.0/Výroba-X, Energie pro průmysl, Digitalizace/Umělá inteligence a strojové učení, Uhlíkově neutrální výroba a Vodíkové a palivové články. Program je doplněn řadou konferencí a fór. Veletrh se koná v německém Hannoveru od 22. do 26. dubna 2024.
 

Hodnocení článku: