Jste zde

Avnet a IBM budou vyvíjet IoT ve společné laboratoři

Pod vedením svého týmu Technology Solutions bude  Avnet spolupracovat se společností IBM na vytvoření společné laboratoře Watson IoT v rámci nově otevřeného globálního centra Watson IoT společnosti IBM v Mnichově.

V laboratoři budou moci klienti z celého světa s využitím odborníků na internet věcí společností Avnet a IBM pracovat na prototypech a řešeních, které budou čerpat z obchodních výhod platformy Watson IoT a výkonu kognitivní výpočetní techniky. Mohou také rozšířit svoji technickou odbornost v rámci IoT prostřednictvím praktického učení v laboratoři při provádění úkolů. Společnosti Avnet a IBM budou dále spolupracovat s klienty na společných obchodních příležitostech.

„S téměř 20 miliardami připojených zařízení v současném světě se internet věcí rychle stává velkým zdrojem dat na naší planetě,“ říká Harriet Greenová, globální ředitelka programu Watson IoT. „S kognitivní výpočetní technikou Watson máme příležitost převést tato data do smysluplného řešení pro transformaci firem, průmyslu a celé společnosti. Jsme hrdí, že můžeme spolupracovat se společností Avnet v našem ústředí Watson IoT v Mnichově a jeho nové společné laboratoři, kde mohou nejlepší mozky pracovat bok po boku. Na základě této dohody sdílíme naši bohatou historii a odbornost, abychom v maximální míře zužitkovali potenciál internetu věcí.“

Společná laboratoř nám pomůže podporovat a inspirovat klienty, aby si představili skutečné možnosti internetu věcí, a vytvářet nové obchodní modely a zkoumat inovativní přístupy pro řešení výzev v tomto odvětví. Jednou z cest, jak toho může společnost Avnet dosáhnout, je prostřednictvím nové akvizice, společnosti Premier Farnell, která bude využívat laboratoř k vývoji elektronických desek s ověřenou koncepcí na základě služeb Watson IoT a Bluemix společnosti IBM na úrovni zařízení. Cílem je vytvořit bezproblémovou zkušenost pro zákazníky, která jim umožní rychle využívat nové případy použití pro zákazníky.

„Naším záměrem je pomáhat podnikům přenášet myšlenky na trh a ověřené koncepce jsou zde kritickým aspektem,” říká Richard Curtin, ředitel strategických aliancí pro společnost Premier Farnell. „V laboratoři vyvíjíme nové elektronické desky s využitím cloudových a softwarových kapacit, které poskytují zákazníkům obrovskou podporu při budování chytřejších IoT řešení, které mají pozitivní vliv na náš svět.“

Kromě laboratoře společnosti Avnet a IBM aktivně spolupracují na vytváření nabídek IoT pro urychlení vývoje řešení založených na platformách IBM Watson IoT a IBM Bluemix. To zahrnuje startovací sady IoT od společností Electronics Marketing a Premier Farnell skupiny Avnet. Klienti získají přístup k rozsáhlému katalogu s více než 150 cloudovými službami IBM Bluemix, včetně platformy IBM Watson IoT, DevOps, mobilních a analytických služeb až po systém Avnet Cloud Marketplace. Klienti budou mít dále přístup k důkladným hloubkovým školením pro platformy IBM Bluemix a IBM Watson IoT a výukovým a vzdělávacím službám společnosti Avnet.

Hodnocení článku: