Jste zde

Bezpečnost bude jedním z hlavních témat embedded world

Mezi top témata konference a panelů se dostaly Safety & Security, Embedded Vision a Embedded Intelligence. Zajímavé téma bude také Chinese Embedded.

To, že v případě bezpečnosti nepůjde jen o prázdné fráze, prozrazují již upoutávky na hlavní řečníky. Boeing’s 737 MAX  neměl být nikdy připuštěn do provozu. Samořiditelná auta společnosti Uber havarovala z důvodu chyb software.  I tyto chyby jdou na vrub bezpečnosti embedded systémů.

V programu pro letošní embedded world tak najdeme řadu trendů, které navážou na Secure by Design. Jedním z hlavních bude Safe for the Future – Qualification of Complex Solutions, tedy řešení pro kvalifikaci a certifikaci komplexních systémů. Do této oblasti zasahuje i druhé téma, Embedded Inteligence, zahrnující strojové vidění, augmented reality nebo průmyslové aplikace, včetně jejich propojení na organizační, finanční, sociální a etické problémy.  Toto téma se mimochodem opakuje, jen v roce 2019 bylo více zaměřeno na IoT a IiOT.

Samostatné fórum se bude věnovat čínskému příspěvku do světa technologií, protože je jasné, že již dnes nejméně polovina celosvětově dostupných top technologií má svůj původ v Číně, ať jde o hardware nebo know-how. Čína v tomto trendu pokračuje, protože do roku 2025 chce zvýšit podíl domácích součástek v elektronice ze současných 40% na 70%.

https://www.embedded-world.de/

Hodnocení článku: