Jste zde

Covid 19 Detect&Protect Challenge – zapojte se s Hackster.io

Ve spolupráci s Rozvojovým programem Organizace spojených národů (UNDP) vede komunita Hackster.io snahu o dosažení nízkonákladových, nasaditelných řešení pro detekci a ochranu před virem v rozvojových regionech.

Hackster.io, komunita Avnet, spojuje své síly s Rozvojovým programem OSN (UNDP) a 12 předními technologickými společnostmi s cílem podpořit rozvojové země světa v boji proti pandemii koronaviru. Výzva detekce a ochrany proti COVID-19, která byla spuštěna dnes, vyzývá inženýry, aby navrhovali nízkonákladový a snadno použitelný software, hardware a služby, které podporují detekci a ochranu proti COVID-19 v nejzranitelnějších oblastech světa.

„Díky této výzvě se naše komunita v Hacksteru, UNDP a technologičtí partneři Avnetu spojují, aby poskytli inovativní řešení pro získání život zachraňujících technologií v nejzranitelnějších oblastech světa,“ řekl Bill Amelio, CEO, Avnet. „Jsme hrdí na to, že můžeme s UNDP spolupracovat při aktivaci místních technologických ekosystémů za účelem vývoje, vytváření a implementace open-sourcových řešení, která mohou pomoci detekovat a chránit před COVID-19 po celém světě. Je to opravdu celosvětová spolupráce s dlouhodobým a pozitivním mnohonásobným efektem.“

Cílem výzvy detekce a ochrany proti COVID-19 je realizovat deset ekonomických a snadno vyrobitelných hardwarových řešení, která posílí snahy o detekci a prevenci v rozvojových zemích a minimalizují zátěž systémů zdravotní péče tím, že se dosáhne plošší křivky. Projekty budou zaštiťovat Hackster a UNDP, které budou také spolupracovat se všemi tvůrci při nasazování jejich projektů v první linii, kde je to nejvíce potřeba.

„Obracíme se na naši síť vývojářů a partnerů, abychom sdíleli jejich nápady a návrhy s těmi, kteří je nejvíce potřebují,“ řekl Adam Benzion, spoluzakladatel Hackster.io. „Prostřednictvím této výzvy doufáme, že předložíme některá opravdu jedinečná řešení, která by mohla mít skutečný dopad na globální boj proti COVID-19.“

Avnet poskytuje podporu pro urychlení času uvedení na trh prostřednictvím nabídky obchodní konzultace a přístupu k technickým, konstrukčním a výrobním zdrojům. S využitím síly rozsáhlého technologického ekosystému společnosti Avnet získal Hackster další podporu od partnerů, jako jsou Amazon Web Services, Arduino, Arm, Edge Impulse, Google, Microsoft, Nordic Semiconductor, Nvidia, NXP, Soracom a The Things Industries, z nichž každý poskytne sponzoring, ceny a podporu hardwaru anebo návrhů pro výběr předložených projektů.

Příspěvky budou přijímány a vyhodnocovány průběžně do léta 2020. UNDP vybere deset nejlepších vynálezů, jejichž tvůrci získají globální uznání a peněžní ceny za svůj přínos pro společnost a lidstvo.

https://www.covid19detectprotect.org

Hodnocení článku: