Jste zde

Diametral začal vyrábět ochranné štíty, daroval jich už 1 100

Český výrobce technologických pracovišť pro odborné školství a průmysl, společnost Diametral, začal s úderem coronavirové krize vyrábět ochranné obličejové štíty podle vlastního návrhu. První sérii 1 100 kusů věnoval zdravotnickým zařízením, domovům seniorů nebo i České televizi.

Společnost Diametral a.s. se již od roku 1992 věnuje výrobě technologických pracovišť, měřící a napájecí techniky pro odborné školství, průmysl a vědu. Vzhledem ke svým výrobním kapacitám a technickému vybavení ale zareagovala na příchod coronavirové krize okamžitou změnou svého zaměření a začala vyrábět ochranné obličejové štíty, které teď nacházejí uplatnění ve zdravotnictví, sociálních službách, nebo médiích. První sérii 1 100 kusů věnovala do několika zdravotnických zařízení a domovů pro seniory. Dalších 80 speciálně upravených štítů začali používat i překladatelé do znakové řeči v České televizi. Společnost se původně zavázala věnovat 1000 kusů. K dnešnímu dni ale rozdala už 1 100 štítů.

Zakladatel společnosti Diametral Miroslav Bulka k projektu říká: “Brzy po vyhlášení nouzového stavu jsem si začal všímat zpráv o zoufalém nedostatku všech ochranných pomůcek ve zdravotnictví. Došlo mi, že máme výrobní kapacity, které jsou teď kvůli propadu objednávek našich výrobků nevyužité a že bychom mohli pomoct. Tak jsme si se synem sedli a za dva dny jsme měli kompletní návrh na stole. K výrobě částí ochranného štítu není potřeba 3D tiskárna a hlavní kritérium, aby se štít dobře nosil, jsme podle mě splnili. Zpětná vazba, kterou dostáváme z nemocnic, nám to rozhodně potvrzuje.”  

Ochranný štít Diametralu byl zkonstruován především s ohledem na pohodlné použití a bezpečnost. Je tedy velmi lehký, nikde netlačí a z hlavy nepadá. Například místo plastové čelenky byla použita klasická textilní pruženka. Štít je vyráběn ve dvou velikostech jednak pro použití v klasické lůžkové péči ve zdravotnických a sociálních zařízeních, jednak pro použití v terénu, tedy záchrannými složkami. V této chvíli už je celá tisícovka první vyrobené série na svých místech určení.

www.diametral.cz

Hodnocení článku: