Jste zde

Digitální tržiště pro AI ve strojírenství

Možnosti umělé inteligence ve strojírenství jsou rozmanité. AI řeší rozpoznávání identických a podobných dílů podporované umělou inteligencí nebo inteligentní sekvenční plánování výrobních zakázek. Jak dostat technologie k cílovým zákazníkům řeší  projekt AI marketplace, iniciativa klastru OWL.

Dodavatelé, uživatelé a odborníci mohou společně vyvíjet a vyměňovat si řešení AI na jedné platformě. Taková je myšlenka klastru OWL (OstWestfalenLippe), který sdružuje již přes 200 firem a organizací.
"Díky trhu s umělou inteligencí nabízíme společnostem centrální místo, kde mohou pomocí umělé inteligence řešit problémy s vývojem svých produktů. Poskytovatelé umělé inteligence tak získají přímý přístup ke svým zákazníkům," říká Leon Özcan, koordinátor projektu a výzkumný pracovník institutu Heinz Nixdorf. z univerzity v Paderbornu.

Díky využití AI při vývoji produktů mohou společnosti zvýšit své vývojové kapacity a zkrátit dobu vývoje a následné výrobní náklady. Tento potenciál však zatím využilo jen několik společností, protože jim často chybí potřebné znalosti AI nebo mají výhrady k bezpečnosti svých dat. Jedna společnost, která využívá trh AI k nasazení AI ve svých vlastních zařízeních, je Hella Gutmann Solutions. Na trhu s umělou inteligencí se společnost věnuje diagnostice vozidel podporované umělou inteligencí, aby v budoucnu automaticky detekovala vadné komponenty u různých značek vozidel a podpořila tak zaměstnance dílen. V rámci pilotního projektu AI marketplace vyvinula Hella Gutmann automatizovanou diagnostiku, kterou společnost zveřejnila pro své zákazníky na podzim roku 2022.

Market place s umělou inteligencí je již velmi populární. Více než 200 uživatelů může zdarma vyzkoušet možnosti komunitní platformy, zabezpečené datové místnosti a obchodu s aplikacemi a službami. Do budoucna bude AI Marketplace poskytovat také vlastní vývojovém prostředí pro platformu.
Projekt AI Marketplace je financován od ledna 2020 do června 2023 v rámci inovační soutěže „Umělá inteligence jako hnací síla pro ekonomicky relevantní ekosystémy“ německého spolkového ministerstva hospodářství a ochrany klimatu (BMWK).

Pro více informací navštivte www.ki-marktplatz.com

Funkce a přínosy platformy si mohou vyzkoušet i návštěvníci veletrhu HANNOVER MESSE 2023 na expozici skupiny OWL (hala 7 D27).

www.hannovermesse.de/en/

Hodnocení článku: