Jste zde

Elektronické součástky pro vaše přepravní řešení z SOS electronic

Působíte v automobilovém, železničním, nebo v jiném oboru průmyslové přepravy, který vyžaduje komponenty s vysokými nároky na spolehlivost, bezpečnost a životnost? SOS electronic je partnerem, na kterého se můžete spolehnout. Spolupracujeme s výrobci, kteří jsou technologickými lídry v této oblasti.

Sektor přepravy tvoří firmy, které poskytují služby pro přepravu lidí, zboží nebo zajišťují potřebnou infrastrukturu. Sestává z více odvětví, jako je letecká přeprava, lodní, silniční a železniční (zanedlouho i vesmírná). 

Pokud tedy vyrábíte, montujete nebo opravujete elektronická zařízení, která souvisejí s přepravou, je jedním z partnerů, na kterého se můžete spolehnout. 
Spolupracujeme s předními výrobci elektronických součástek, které často představují technologickou špičku v dané oblasti. 
Prohlédněte si přehled řešení a výrobců s jejich sortimentem, který vám můžeme spolehlivě zabezpečit.

Kategorie produktů a oblasti jejich použití v odvětví průmyslové přepravy:

Komunikace, antény - pro lepší a bezpečnější řízení přepravy

Komunikace s pohybujícími se objekty je v dnešním přepravním průmyslu klíčová.

Sběr dat, správa vozového parku, řízení skladu, všechny tyto aplikace vyžadují bezdrátové spojení. Máme řešení pro každou z těchto aplikací.

 • Quectel - rádiové moduly pro komunikaci pomocí 2G, LTE nebo CAT.M1 technologií a GNSS moduly pro aplikace jako tracking, fleet management, navigace.
 • Lantronix a Wiznet - nabízí wi-fi moduly,
 • 2J Antennas - antény pro všechny výše uvedené moduly.

Napájecí zdroje, akumulátory - efektivní a bezpečné napájení pro dopravu

Napájení je pravděpodobně nejdůležitější součást každé aplikace. Speciální napájecí zdroje s rozšířeným rozsahem provozních teplot, certifikované pro náročná prostředí, jako jsou železnice podle EN 50155, na odolnost proti nárazům a vibracím.

 • Traco Power - má široký výběr DC/DC měničů, které splňují nejpřísnější požadavky pro železniční aplikace.

Nabíjení elektromobilů

Elektromobilita je nedílnou součástí přechodu na mobilitu šetrnou k životnímu prostředí.

Díky široké škále produktů a řešení jsme spolehlivým partnerem pro výrobce automobilů a nabíjecích infrastruktur.

 • Phoenix Contact - nabízí samostatné prvky ale i celé sety pro nabíjení elektromobilů.

Konektory, kabely

Bez ohledu na to, zda se lidé a zboží přepravují železnicí, letadlem, námořní nebo automobilovou dopravou, je nezbytné spolehlivé spojení. Speciálně navržené konektory s vysokou spolehlivostí jsou ideální pro aplikace v dopravním průmyslu včetně signalizačních systémů, sběru a přenosu dat, bezpečnostních a řídicích systémů nebo sledování výkonu.

 • Wago - konektory, svorkovnice, rovněž systémy pro železnice.
 • Belden - komponenty pro průmyslové sítě a systémy pro výrobce vozidel.
 • TE Connectivity - nabízí tak široký rozsah konektorů, že uspokojí pravděpodobně všechny požadavky segmentu.

Bzučáky, reproduktory

Sirény se často používají jako výstražný prvek instalovaný v zadní části automobilu, nákladního vozidla, traktoru nebo jiného vozidla, které může couvat. Malé bzučáky jsou ideálním komponentem pro vytvoření akustického výstražného signálu pro vnitřní použití v kabině. Reproduktory dokáží přenášet řeč, hudbu nebo jakýkoli druh akustického obsahu na požadovaná místa.

Všechny tyto komponenty musí být specifikovány pro těžké pracovní podmínky a široký rozsah provozních teplot.

 • Visaton - reproduktory, které můžete slyšet ve vlaku i v železniční stanici.
 • Sonitron - bzučáky, alarmy a sirény dokonce i v provedení vhodném pro armádu.

Displeje a optoelektronika

Zobrazovací panel je typickým komponentem pro ovládací panely, jakož i informační tabule, automaty na lístky a mnoho dalších. Vyžaduje se od nich vysoká spolehlivost, vynikající čitelnost a v závislosti na použití často i odolnost proti vibracím.

LED diody jako typická indikační součást a také jako osvětlení a podsvícení se používají v dopravě po celá desetiletí.

 • Electronic Assembly - mimo jiné OLED displeje se širokým rozsahem pracovních teplot i ve verzi pro nehostinné prostředí.

Spreje

Široký sortiment chemických prostředků pro výrobu nebo údržbu v kterémkoliv průmyslovém segmentu. Špičkové ochranné spreje mohou dramaticky zvýšit spolehlivost vašich zařízení.

 • CRC Industries - prostředky na čištění, mazání, protikorozní prostředky, lepidla, aditiva, barvy, zalévací hmoty a jiné speciální výrobky.

Spínače, relé

Automobilová relé a relé pro železniční aplikace podléhají přísnějším technickým normám, jako jsou větší provozní rozsahy, vyšší odolnost proti nárazům a vibracím, provoz při vyšších teplotách a vlhkosti a především vyšší požární odolnost. Podobné požadavky jsou kladeny i na přepínače.

 • Fujitsu - to jsou elektromechanická relé do plošného spoje pro automobilové aplikace a v posledních letech i relé pro elektromobily a plug-in hybrid vozidla.
 • TE Connectivity - nabízí automobilová relé do plošného spoje, ale i plug-in typy a automobilové stykače pro automobily, kamiony, autobusy, stavební stroje i off-road vozidla.
 • Finder - vyrábí relé, která jsou ve shodě s EN 45545-2 + A1: 2016 (ochrana proti požáru a kouři), EN 61373 (odolnost vůči rázům a vibracím, kategorie 1, třída B), EN 50155 (odolnost vůči teplotě a vlhkosti, třída TX) - čili relé pro železniční aplikace.
 • Marquardt - nabízí kolébkové spínače i pro off-road vozidla a stroje.
 • Schurter - má v sortimentu i ochranné prvky pro elektrické obvody pro automobilový průmysl.

Embedded Systémy

Embedded systémy pro silniční vozidla musí projít procesem certifikace E-mark, systémy pro železnice musí podstoupit ještě přísnější testování. Takový systém lze navrhnout z počítačů na modulech, z jednodeskových počítačů, z průmyslových základních desek, z disků SSD a RAM pamětí.

 • AAEON, Technexion a LEX System nabízí SBC, Panelové PC a Box PC pro různé aplikace v segmentu přepravy.
 • Apacer - průmyslové paměti pro výše uvedené počítače.

Senzory

Senzory relativní vlhkosti, teploty, CO2, tuhých znečišťujících látek a proudění vzduchu umožňují systémům klimatizace vytvářet příjemné podmínky pro cestující nebo udržovat optimální podmínky pro přepravu nákladu.

 • Sensirion - vyrábí spolehlivé a citlivé senzory pro automobilový průmysl k měření teploty, vlhkosti, koncentrace plynů a pevných částic.

Topení, chlazení, klimatizace

Ventilátory pro automobilový a železniční průmysl splňují všechny příslušné bezpečnostní požadavky i zvýšené požadavky na funkčnost a spolehlivost.

 • EBM-PAPST - kvalitní ventilátory pro automobilové i železniční aplikace.

Působíte v odvětví, které souvisí s výrobou jakýchkoliv vozidel nebo s infrastrukturou výrobců vozidel? Pohybuje se váš výrobek? Po hale, po světě, po kolejích, asfaltu a jiných površích? Slyší nebo vidí váš výrobek cestující nebo přepravci? Používáte nebo potřebujete elektronické prvky, které vydrží více, než ty běžné?

Pak jste na správné adrese. Napište nám vaše požadavky na elektronické součástky a my vám najdeme vhodné řešení.

Pokud potřebujete více informací k produktům nebo službám souvisejícím s průmyslovou přepravou nebo se chcete poradit, neváhejte kontaktovat SOS electronic na adrese info@soselectronic.cz .

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.