Jste zde

Konica Minolta v Brně otevřela první inovační centrum ve střední Evropě

Vedení si vybralo Brno z více než čtyřiceti evropských měst, ve kterých má svoje zastoupení. To se tak stalo součástí jednoho z pěti světových center. Firma v tuzemsku využije zkušeností českého zastoupení a znalostí místních IT specialistů.
Centrum se primárně zaměří na vývoj služeb v oblastech souvisejících se zpracováním dat, bezpečností IT systémů, fungováním virtuálních kanceláří a mobilními aplikacemi. Kromě toho bude pracovat s technologiemi, jako jsou 3D tisk, holografické brýle, doteková zařízení nebo senzorové sítě. Do tří let by mělo zaměstnávat až 50 IT odborníků. Otevřeno bylo 18. března.
 
 
Vedení brněnského inovačního centra má sídlo v Londýně, odkud budou přicházet konkrétní náměty na vývoj nových softwarových aplikací. S ohledem na inovační strategii firmy a potřeby zákazníků bude centrum zároveň rozvíjet spolupráci s místními partnery, start-upy, dalšími inovačními centry a univerzitami.
 
Koncept vytváření vlastních inovačních center je součástí strategie, díky které se společnost v posledních letech mění z dodavatele hardwaru na poskytovatele moderních a komplexních řešení na míru. Konica Minolta v této souvislosti investuje celosvětově mnohamilionové částky do rozšiřování portfolia služeb v oblasti ICT. Zaměřuje se přitom zejména na zefektivňování a optimalizaci podnikových procesů, správu a řízení oběhu dokumentů, zrychlení práce s daty či podporu a rozvoj cloudových služeb.
 
Kromě nové digitální platformy pro spolupráci, zařízení pro digitalizaci ručně psaného textu Enput, rozšířené reality na digitálním pracovišti nebo třeba ideové platformy budou v Brně pracovat též na nositelném komunikátoru WCc. Při vývoji optického zařízení podobného brýlím se klade důraz především na nízkou hmotnost, začlenění holografických 3D prvků k lepší vizualizaci prezentovaných obrazů a ovládání pomocí gest.
 
První inovační centrum Konica Minolta vzniklo začátkem loňského roku ve Foster City v Kalifornii, kde vyvíjí služby pro zákazníky z regionu Severní Ameriky. Kromě evropského centra se sídlem v Londýně a zastoupením v Brně otevřela firma ve světě ještě další dvě pro regiony jihovýchodní Asie a Japonsko a další plánuje spustit v Číně. Více na www.konicaminolta.cz.
 
 
Hodnocení článku: