Jste zde

MICRO-EPSILON nabízí spolehlivá řešení v oblasti měřicí techniky

MICRO-EPSILON  již více než 50 let nabízí spolehlivá a jedinečná řešení pro měření a kontrolu s vysokou přesností, jako jsou snímače  měření vzdálenosti, polohy a profilu, infračervené teploměry a kamery pro bezdotykové měření povrchové teploty, snímače pro detekci barev, průmyslové endoskopy, stejně jako systémy pro měření rozměrů a zjištění vad.

Kompaktní systém pro snímače měřící na bázi vířivých proudů eddyNCDT 3060

Tyto snímače se primárně používá pro integraci do strojů a zařízení. Je schopen práce ve ztížených podmínkách (olej, prach). Bezkontaktní snímače indukčního měření eddyNCDT od Micro-Epsilon pracují na principu měření vířivých proudů. Na rozdíl od konvenčních indukčních snímačů měří na feromagnetických a neferomagnetických materiálech a oplývá vysokou přesností, šířkou pásma a teplotní stabilitou. Vzhledem k jeho odolnosti vůči oleji, nečistotám, tlaku a teplotě se tyto snímače na bázi vířivého proudu primárně používají pro integraci do strojů a zařízení.

Nový kontrolér eddyNCDT 3060 je výkonný indukční měřicí systém pro rychlé a přesné měření vzdálenosti a polohy. Systém se skládá z kompaktního kontroléru, snímače a integrovaného kabelu, který je z výroby kalibrován buď pro feromagnetické nebo neferomagnetické materiály. S více než 400 kompatibilními modely snímačů, vysokou rychlostí a inteligentním zpracováním signálu definuje eddyNCDT 3060 novou třídu výkonu při měření polohy.

Vzhledem k tomu, že snímač a kontrolér mají kompenzování teploty, mohou být dosaženy velmi vysoké přesnosti měření i při kolísavých teplotách. Snímače jsou určeny pro okolní teploty až do max. 200 ° C a okolního tlaku do 700 barů.

Vlastnosti:

  • Ideální pro integraci do strojů a zařízení
  • Snadná integrace s moderním připojením k síti a inteligentním zpracováním signálu
  • Kombinace rozlišení, linearity a teplotní stability
  • Široká nabídka aplikací s více než 400 modely snímačů
  • Maximálně snadné použití a intuitivní konfigurace prostřednictvím webového rozhraní
  • Měřící rozsah 0,4 / 1 / 2 / 3 / 4 / 6 / 8 mm

Více informací na https://www.micro-epsilon.cz/displacement-position-sensors/eddy-current-sensor/eddyNCDT_3060/

SurfaceCONTROL pro tvorbu 3D obrazu

Moderní 3D měřící systém z kategorie surfaceCONTROL pro tvorbu 3D obrazu a SW 3D Inspect pro nastavení měřících úloh. Snímače surfaceCONTROL jsou určeny pro 3D měření a ke kontrolám povrchu. Senzory pracují na principu projekce sekvence různých vzorů a snímání jejich difúzních odrazů pro vytvoření 3D mračna bodů. Toto mračno bodů je následně vyhodnocováno z pohledu rozpoznání geometrie, extrémně malých defektů a nespojitostech na povrchu. Jsou k dispozici snímače s různým měřícím rozsahem. To umožňuje kontrolu nejjemnějších struktur součástek a stejně tak odchylky tvaru objektů větších ploch. K dispozici jsou mocné softwarové balíčky pro vyhodnocení a nastavení parametrů senzoru.

Podrobnější informace neleznete v článku: https://automatizace.hw.cz//tvorime-3d-obraz-pro-kontrolu-vyrobku-inline.html

Laserový triangulační snímač vzdálenosti a polohy optoNCDT 1420

OptoNCDT 1420 nabízí jedinečnou kombinaci rychlosti, velikosti, výkonu a možnosti přizpůsobení různým aplikacím pro měření posunutí, vzdálenosti a polohy. Kompaktní triangulační snímač dosahuje vysoké přesnosti měření s vzorkovací frekvencí až 4 kHz. Volitelný typ konektoru, tj. kabel nebo pigtail, spolu s kompaktní velikosti snižují náročnost instalace snímače na minimum. Stejně jako všechny triangulační senzory od firmy Micro-Epsilon, nabízí optoNCDT 1420 inteligentní regulaci povrchu. Automatická kompenzace povrchu materiálu (ASC) zajišťuje stabilní výsledky měření bez ohledu na měnící se povrchové barvy nebo jas. Vysoce výkonný optický systém vytváří malý světelný bod, který umožňuje spolehlivou detekci i nejmenších komponentů.

Podrobnější informace neleznete v článku: https://automatizace.hw.cz//novy-kompaktni-snimac-vzdalenosti-ild1420-s-mericim-rozsahem-500mm.html

Průmyslové infračervené kamery ze skupiny thermoIMAGER

S poslední verzí SW TIM Connect se otvírají další možnosti měření. Termokamery TIM jsou určeny pro bezkontaktní měření povrchových teplot od -20 ° C do 2450 ° C. Umožňují účinné monitorování a řízení teplotně kritických procesů jak při nízkých teplotách (např. v chladicích řetězcích), tak při velmi vysokých teplotách (např. při zpracování skla a kovů). Jejich vysoká teplotní citlivost činí tyto infračervené kamery ideální pro přesné a dynamické úkoly. Různé výkonové třídy umožňují vybrat vhodný model pro každou aplikaci. Kamera je připojena přes USB rozhraní, které také dodává napájení.

Podrobnější informace neleznete v článku: https://automatizace.hw.cz//infracervena-kamera-tim-g7-s-vga-rozlisenim.html

Laserový profilový skener scanCONTROL LLT3010

Skener je určen pro velmi přesné měření drážek, mezer, úhlů, rádiusu, ale také pro detekci povrchových vad apod. Laserové skenery scanCONTROL 30x0 patří mezi nejvýkonnější profilové senzory co do velikosti, přesnosti a rychlosti měření. Poskytují kalibrovaná data 2D profilu s vysokou rychlostí vzorkování. Matice senzorů s vysokým rozlišením nabízí rozlišení 2 048 bodů s konečnou vzdáleností pouhých 12 µm. Takto lze spolehlivě detekovat i ty nejjemnější detaily. Díky režimu Dynamic Range generuje senzor přesné výsledky měření i na nehomogenních površích. Expozice se provádí současně bez časového posunu, což umožňuje spolehlivou detekci rychle se pohybujících objektů. Výběr ze tří předdefinovaných provozních režimů pro konkrétní úlohu měření: „High-Resolution“ pro maximální přesnost, „High Dynamic Range“ pro optimální detekci profilu na obtížných površích a „High Speed“ pro rychlá měření.

Podrobnější informace neleznete v článku: https://automatizace.hw.cz//laserovy-skener-od-micro-epsilon-ve-vykonnem-cnc-rezacim-zarizeni.html

Konfokální systém confocalDT IFC2461

Tento systém je vhodný pro rychlá měření vzdálenosti a tloušťky nejen transparentních materiálů. Řídící jednotky řady confocalDT IFC2461 jsou vybaveny vylepšenými optickými komponenty, se kterými lze dosáhnout měřící frekvence až 25 kHz. Vysoká intenzita světla umožňuje spolehlivé měření na jinak problémových površích, např. na matných černých objektech nebo při měření tloušťky vícevrstvého skla. Řídící jednotku lze provozovat s jakýmkoliv snímačem série IFS a je k dispozici pro standardní měření vzdálenosti nebo v provedení multi-peak IFC2461MP pro měření tloušťky. Nastavení a konfigurace řídicí jednotky a snímačů se provádí v uživatelsky přívětivém webovém rozhraní. Datový výstup je možné provést přes Ethernet, EtherCAT, RS422 nebo analogový výstup.

Podrobnější informace neleznete v článku: https://automatizace.hw.cz//konfokalni-snimace-presne-mereni-vzdalenosti-tloustky-lesklych-materialu.html

 

Mezinárodní strojírenský veletrh bude důležitý pro restart ekonomiky a průmyslu. Jedná se o nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Většinu návštěvníků tvoří odborná veřejnost, přičemž 80 % z nich rozhoduje nebo spolurozhoduje o investicích a nákupech ve firmách. Řádná uzávěrka přihlášek pro vystavovatele je 30. června 2021. V letošním roce navíc došlo k upravení podmínek účasti tak, aby byla pro vystavovatele minimalizována rizika spojená s aktuální situací.

Brány Mezinárodního strojírenského veletrhu se opět otevřou v listopadu letošního roku. Inovativní průmyslové technologie budou k vidění od 8. do 12. 11. 2021 na výstavišti v Brně.

www.msvbrno.cz

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon bvvmapcz.pdf1.68 MB
Hodnocení článku: