V porotě letos zasedli 4 porotci. Investor Miloš Lukačka či expertka na People Operations and Culture Klára Horton. Tyto osobnosti doplnil vítěz 3. ročníku Radim Malinowski nebo koučka, lektorka a podnikatelka na volné noze Michaela Holišová. V průběhu akceleračního programu byli účastníkům k dispozici odborní mentoři – například Jaroslava Kořená z Impact Hub Ostrava či Matěj Kastner z ProRocketeers, kteří předali začínajícím podnikatelům cenné rady a tipy.
Z jedenácti týmů se do samotného finále před odbornou porotu dostalo pět nejlepších. Mezi ně patří projekty Šifrománie, Jonggle, Nilmore, ControlMe a ReNa.
Vítězný projekt Nilmore, který vyrábí 100% recyklovatelné oblečení získal 150 000 Kč, druhou cenu, ve výši 70 000 Kč získal projekt Rena zaměřený na recyklaci nábojnic a výhru 30 000 Kč si odnesl tým Jonggle s aplikací sdíleného 3D tisku. Cenu SDE software solutions ve výši 30 000 Kč získal projekt Grincell zaměřený na ekologické pěstování a cenu rektora obdržela aplikace Anthony app, jež řeší problematiku dopravy a parkování.
„Tento ročník byl kvůli covidu zcela odlišný a nejen, že celý Akcelerátor musel probíhat online, ale i finálová Startup Show. Bylo to napínavé pro nás organizátory i účinkující, protože taková už živá vysílání jsou. I přes všechny okolnosti posledních měsíců jsme udělali maximum pro to, aby byla Startup Show nezapomenutelným zážitkem pro prezentující projekty i diváky,“ popisuje Andrea Šimoníková, vedoucí útvaru Podnikání a kariéra Centra podpory inovací VŠB-TUO.
Green Light je akcelerační program zaměřený na podporu podnikání. Za osm let jeho existence se do něj přihlásilo již 438 projektů a samotou Startup Show absolvovalo téměř 70 z nich. Organizátorem programu Green Light je Centrum podpory inovací VŠB-TUO. Program je realizován díky podpoře Moravskoslezského kraje a mnoha dalších podporovatelů.