Jste zde

Plošné spoje musí respektovat specifika cílového trhu

Požadavky jednotlivých odvětví se odráží už v základním návrhu desky plošného spoje. Na jejich znalosti staví i švédská firma PCB Connect, která se představí i na veletrhu AMPER 2024.

PCB Connect je dlouholetým a celosvětově uznávaným dodavatelem desek s plošnými spoji, který využívá své dlouhé zkušenosti a historii ke zvýšení konkurenceschopnosti svých zákazníků a zkrácení doby jejich uvedení na trh. Firmu v roce 2004 založili ve Švédsku Jonas Pettersson a Lars Nilsson. Jejich přístup oslovil zákazníky natolik, že do dnešních dní se organizace rozrosla na 11 samostatných firem, obsluhujících 17 lokací včetně Česka a Slovenska.

Vysoce kvalifikovaný a zkušený tým spolupracuje se zákazníky na celé nákupní cestě a pomáhá také s celým výrobním procesem. Velkou předností PCB Connect je detailní znalost specifických požadavků v různých sektorech, jako je například letectví a obranný průmysl.
Od prototypu po výrobu a po podporu starších systémů, ať už jde o námořní, pozemní systémy nebo letectví, certifikace AS9100 Rev C a sNADCAP garantují spolehlivosti, bezpečnost a důvěryhodnost výrobního procesu. Pro automobilový průmysl se PCB Connect řídí požadavky norem IATF 16949 a VDA. Stejně důležitá je také certifikace podle ISO 9001 a ISO14001, která zajišťuje shodu dodavatele se standardy celého dodavatelského řetězce.

Vysokou úroveň shody s normami vyžaduje také lékařská technika od použitých materiálů, povrchových úprav, EMC nebo certifikací. Pro kvalifikaci zdravotnického prostředku na trhu EU je zapotřebí environmentální nařízení EU MDR pro zdravotnické vybavení. Kromě toho je nutné z PCB vyloučit nebezpečné látky, aby byl ochráněn lidský organismus. Spolehlivost 6012EM je dodatek k 6012E pro lékařské PCB. Dodavatelé PCB Connect jsou certifikováni ISO13485 a výrobní zařízení je kontrolováno na CPK 1.67

PCB Connect je tak jednou z firem, která může nabídnout služby pro návrh a výrobu plošných spojů i pro nejnáročnější aplikace a projekty.

PCB Connect se představí také na veletrhu AMPER 2024.
Veletrh AMPER 2024 s podtitulem Smart&Connected World se zaměří na chytré technologie. Tématy budou mimo jiné elektroenergetika, fotovoltaika, elektroinstalace, systémy řízení a zabezpečení budov, osvětlovací technika, pohony a napájení, elektromobilita nebo smart city. Navštivte Brno 19.-21.3. 2024. www.amper.cz

https://www.pcbconnectgroup.com/about-us/

Hodnocení článku: