Jste zde

Série školení Path to Programmable III zasvětí do tajů FPGA

Série, která je sponzorována společností AMD, představuje pokračující cestu členů komunity k učení, tvorbě a navrhování pomocí systémů na čipech založených na technologii FPGA.

Komunita element14, která je organizována společností Avnet, nedávno ve spolupráci se společností AMD zahájila sérii školení Path to Programmable III, což je bezplatný školicí program, který zahrnuje jednak vývojářskou sadu sestávající ze systémů na čipech založených na technologii FPGA a jednak následnou fázi vytváření návrhů a sestavování konstrukcí, přičemž vybraní účastníci budou mít příležitost státe se výherci cen v celkové hodnotě až 4 000 USD.

Path III je třetí řadou školení organizovaných komunitou element14 a je zaměřena na systémy na čipech (SoC), které jsou založeny na technologii FPGA. Účastníci první řady, která probíhala v roce 2018 a byla zaměřena na programovatelná logická zařízení (PLD), pracovali s vývojářskou deskou AVNET MiniZed, jejímž základem byl systém na čipu Zynq-7000 z nabídky společnosti AMD. Účastníkům řady Path II, kteří se sešli v roce 2019, byla nabídnuta možnost absolvovat pokročilejší školení, v jehož rámci jim byla představena vývojářská deska AVNET Ultra96-V2 založená na mikroprocesorovém systému na čipu Zynq UltraScale+, který byl opět poskytnut společností AMD.

Řada Path III nabídne dvakrát tolik zábavy, protože se bude jednat o strukturované školení, jehož účastníci budou mít k dipozici jak desky MiniZed, tak i desky Ultra96-V2. Po každém úseku školení bude následovat fáze vytváření návrhů a sestavování konstrukcí. Aby podnítila soutěživost účastníků, nabízí komunita element14 možnost výhry cen v celkové hodnotě až 4 000 USD (asi 85 500 CZK) a účasti ve čtyřech rozdílně zaměřených dílčích návrhářských řadách.

„Řada školení Path to Programmable nabídne našim členům jedinečnou příležitost k podpoření jejich profesního růstu. Toto školení, jehož tématem jsou programovatelné technologie umožňující zavádění inovací v různých průmyslových odvětvích, vybaví účastníky znalostmi a nástroji, které uspíší jejich kariérní růst,“ prohlásila Dianne Kibbey, která v komunitě element14 zastává funkci Global Head of Community and Social Media. „Nemůžeme se dočkat chvíle, kdy účastníci našich školení zahájí svoji tvůrčí činnost, a těšíme se na další inovace, které tyto programovatelné technologie přinesou.“

Poté, co účastníci dokončí školicí moduly zaměřené na vývojářské sady MiniZed a Ultra96-V2, přejdou k realizaci projektu, v rámci kterého se vydají jedním z následujících čtyř směrů, pro který budou navrhovat řešení a sestavovat konstrukce:

  • Cesta ke strojovému vidění: Spojení vestavěných systémů s počítačovým/strojovým viděním, rozpoznávání obličeje, video podporované umělou inteligencí, streamování obrazového obsahu / videa
  • Cesta k základním technologiím: Umělá inteligence / strojové učení, konektivita, DSP, Ethernet
  • Cesta k trhům: Zdraví, domov, hraní her, průmyslová sféra
  • Cesta k ochraně životního prostředí: Půda a rostliny, silnice a dálnice, domácí a drobná zvířata, voda a oceány

Přihlášky je od dnešního dne možno podávat do 30. dubna. Seznam účastníků bude zveřejněn 3. května. Na školení, které začíná 12. května, naváže počínaje 14. červencem fáze vytváření návrhů a sestavování konstrukcí. Vítězové budou oznámeni v srpnu 2023.

Chcete-li se dozvědět více o sérii školení „Path to Programmable III“ a přihlásit se k účasti, navštivte do 30. dubna stránky community.element14.com

Hodnocení článku: