Jste zde

Sixth Sense – zvítězily zajímavé nápady

Vítězové designérské soutěže Sixth Sense ukazují, jak kreativně lze použít minimalistické zadání. První místa si tak odnesli konstruktéři pojízdné tiskárny a přepravníku sypkých materiálů.

Zadání soutěže bylo na první pohled docela tuctové: využití produktů STMicroelectronics Sensor Tile a TE Connectivity Component Pack za účelem vytvoření autonomních vozidel. Mohlo by se zdát, že výsledkem takové soutěže může být jen dalších pět robotů ze školní stavebnice. Výsledek je ale jiný, zejména proto, že účastníky soutěže jsou členové komunity Element 14 a nikoli školní týmy.
Jak tedy dopadlo vytvoření malého, dálkově ovládaného nebo autonomního vozidla, které by využívalo výkonné procesní schopnosti produktů společností STMicroelectronics a TE Connectivity za účelem zdokonalení vzdáleného snímání vozidla a sběru dat?

Tým porotců komunity element14 vybral vítěze prvního a druhého místa této konstrukční výzvy:

  • První místo – Douglas Wong, Kanada – Douglas vytvořil produkt s názvem GraffitiBot, což je plně autonomní pozemní vozidlo schopné tisknout grafiku na povrch, který zdolává, a kreslit tekutinou na plátno. Ačkoli samotný GraffitiBot je malý, rozsah projektu takový zdaleka nebyl, protože zahrnoval konstrukci mechaniky, elektroniky, softwaru a hydrauliky.

  • Druhé místo – Rod B, Spojené království – Rod vytvořil robota, který pomáhá pracovníkům ve stavebnictví s přepravou těžkých materiálů, jako je písek a štěrk. Za tím účelem vytvořil Rod vlastní desku plošných spojů, aby na ni mohl být nainstalován snímač TE Magnet, čímž ukázal inovativní způsob používání požadované technologie. Šlo o vůbec první Rodovu konstrukční výzvu v rámci komunity element14.

Pomocí podrobných příspěvků na blogu se účastníci výzvy podělili o všechny své konstrukční postupy a otevřený zdrojový kód, aby se ostatní členové komunity element14 mohli z těchto návrhů poučit a sami si tyto projekty vytvořit.

https://www.element14.com/community/community/design-challenges

 

Hodnocení článku: