Jste zde

Využití příležitostí je základ pro budoucnost

Vzhledem k tomu, že letos slavíme 50. výročí založení společnosti DigiKey, je dobré podívat se na to, jak spolupráce s našimi dodavateli ovlivnila úspěch našich zákazníků, protože distributor nakonec nedělá nic zcela sám a naším posláním je co nejlépe sloužit zákazníkům po celém světě.

Posledních několik let představovalo pro společnost DigiKey a naše zákazníky výzvy i příležitosti. Když udělám krok zpět a podívám se na naše podnikání, konkrétně na poslední dva roky, dosáhli jsme nových výšin, na čemž mají v nemalé míře zásluhu naši skvělí dodavatelé, partneři a zákazníci DigiKey. Zaznamenali jsme 80% růst a překonali jsme 5 miliard dolarů v globálních tržbách. 
I když se nadále zaměřujeme na naši hlavní činnost, našli jsme nové příležitosti k partnerství s našimi dodavateli, abychom našim zákazníkům nabídli ještě více výhod. Jelikož jsme firma zaměřená na zákazníky, díváme se vždy dopředu a přetváříme vzhled našich služeb pro zákazníky. 

Využití služby DigiKey Marketplace
Pokračujeme v rozšiřování nabídky našich produktů a dodavatelů v nových kategoriích produktů s využitím služby DigiKey Marketplace, jediného zdroje pro všechny aspekty technologických inovací včetně holých desek plošných spojů, průmyslové automatizace, testování a měření, řešení IoT a prakticky všech věcí příbuzných a souvisejících s technologickými inovacemi, to vše prostřednictvím jedinečné zkušenosti s nákupem. Produkt služby Marketplace se obvykle odesílá do 1 – 5 dnů přímo od dodavatele. 

Bezproblémové odbavení pro zákazníky 
Je nesmírně důležité, aby transakce byly pro zákazníky co nejplynulejší. Ať se již zákazník pohybuje na webových stránkách DigiKey nebo provádí další průzkum přímo na stránkách dodavatele, jakmile rozhodne k nákupu, potřebujeme, aby byl platební proces co nejplynulejší. Spoluprací s dodavateli v celé naší síti zajišťujeme, aby měl zákazník vždy stejnou uživatelskou zkušenost bez ohledu na místo nákupu. Zde je velký potenciál a jsme nadšeni, že v této oblasti můžeme dále expandovat.

Funkce Premier Search 
Posledních pár let bylo nakupování součástek pro elektroniku extrémně obtížné, což trápilo nákupčí i konstruktéry. Společnost DigiKey je schopná poskytnout řešení. Dlouholetá zákaznice Limor "Ladyada" Friedová ze společnosti Adafruit nedávno uvedla, jaký přínos mělo toto partnerství pro její podnikání. „Někdy se součástky úplně přestanou vyrábět a já se musím podívat, co je nového a dostupného na trhu, protože pokud budu dělat redesign vyžadující tolik úsilí, mohla bych také získat to nejnovější a nejlepší, o čem vím, že mi vydrží 10 let,“ řekla Friedová. „Vyhledávání pomocí DigiKey s parametrikou mi umožňuje najít ty nejlepší montážní komponenty. Za poslední dva roky mi to pomohlo vytvořit 300 redesignů.“

Jak uvedla Limor, naše vyhledávací funkce dokáží identifikovat alternativy produktů. Ať již naši zákazníci hledají alternativu z důvodů nedostupnosti produktu, brzkého ukončení jeho výroby nebo delší dodací lhůty, než jsou ochotní čekat. Od mnoha zákazníků jsme slyšeli, že se jedná o mimořádně užitečný nástroj.

Co bude dál? Vždy je to cyklus 
Od začátku roku 2023 k dnešnímu dni společnost DigiKey přidala více než 175 000 nových skladových dílů, včetně téměř 40 000 nově představených skladových jednotek (SKU) napříč naším hlavním polem působnosti. Pokud se podíváme na historii objednávek, vidíme známky toho, že činnost v oblasti konstrukce se posouvá od získávání starých návrhů k inovaci nových, z čehož jsme nadšeni a jde o dobré znamení pro celé odvětví.

Ačkoli jsme zaznamenali nárůst počtu zákazníků a zásilek, zaznamenali jsme také pokles objemů a výnosů z objednávek. U společnosti DigiKey to ale neznamená důvod ke znepokojení, protože vše je cyklické a nyní je čas pracovat na tom, co pohání další fáze a cykly. Vidíme to jako pouhý začátek. 
V tomto oboru působíme již 50 let a vždy se těšíme na to, co bude dál. Ve společnosti DigiKey jsme všichni na jedné lodi - rozšiřujeme naší komunitu zákazníků, naše schopnosti a nabídky a nyní pokládáme základy pro úspěšnou budoucnost. Děkujeme všem našim zákazníkům, kterých je takřka 1 milión, za jejich obchod a důvěru v nás - bez nich bychom tu dnes nebyli.

Dave Doherty je prezidentem společnosti DigiKey. Společnost DigiKey je lídrem a neustálým inovátorem v oblasti distribuci vysoce kvalitních elektronických součástek a produktů automatizace po celém světě. Dodává přes 14,9 milionů součástek od více než 2 400 kvalitních značkových výrobců. Chcete-li se dozvědět více o společnosti DigiKey, klikněte zde.

Hodnocení článku: