Jste zde

Aktivní stabilizátor skáče, jak rozhodčí píská

Chytré funkce dnešních telefonů umožňují výrobcům příslušenství přicházet s čím dál lepšími výrobky. Plné využití hardware i výpočetního výkonu smartphonů je také jedním z trendů, který hýbe dnešním vývojem.

Až dosud se výrobci stabilizátorů a gimbalů pro mobily soustředili na to, jak kompenzovat rušivý pohyb kameramana. Blink Tech, startup ze Silicon Valley, na to šel opačně, svůj aktivní stativ nechává stát na místě a věnuje se sledování děje. Přitom naplno využívá možnosti mobilu, který nese. Dobře to ukazuje video. Blink Tech svůj nový produkt představil na CES 2022 a předpokládá uvedení na trh v letošním roce.

Větší částí zařízení je aktivní stativ, který otáčí telefonem podle pokynů aplikace v něm. Ta se stará o snímání, přibližování a oddalování obrazu a s využitím rozpoznávání objektů i osob také o otáčení ve směru děje ve dvou osách. Umělá inteligence a počítačové vidění, zpracovávané telefonem tak spolu s aktivním gimbalem nahrazují aktivního kameramana, který se postará o atraktivní záznam sportovního utkání nebo společenské akce. I když umělé inteligenci možná uniknou některé rychlé akce nebo rozhodující okamžíky, každý, kdo se někdy snažil zachytit sportovní utkání ví, jak těžké a v podstatě nemožné je zachytit každý detail, když máte k dispozici pouze jeden úhel záběru a konstantní vzdálenost.

Součástí aplikace budou také cloudové služby pro ukládání, stremování a analýzu pohybu nebo rychlosti. Vzhledem k tomu, že se vývojáři na sportovní prostředí soustředí, bude zajímavé sledovat, jaké funkce své aplikaci dokážou dát. Analýza sportovních utkání je jedním z prvních cílů, kterým se věnují. Chtějí tak vytvořit dostupnou konkurenci drahému vybavení profesionálních týmů. Vedle samotného funkčního modelu stojí za pozornost i to, kolik funkcí vývojáři staví přímo na možnostech mobilního telefonu s využitím jeho hardware a software.

www.blinktech.us  

 

Hodnocení článku: