Jste zde

AMPER Start Up: když je „nové“ výhodou

Projekty, výjimečné svou myšlenkou, ale zatím natolik nové, že by se velkých akcí nemohly účastnit s vlastní expozicí? Žádný problém. Podnikatelské záměry, pro které se vžilo líbivé označení Start Up, dostanou na veletrhu AMPER speciální příležitost.
Zní to pěkně. Nové a začínající firmy se na výstavní ploše budou prezentovat a přitom za to nemusí platit žádné vysoké částky. Stačí být „startupem“, mít velké plány a dát o sobě vědět. Nejlépe do 30. listopadu, protože pak se společná expozice naplní a uzavře. Přesněji řečeno, původně plánovaná kapacita již vyčerpána je, ale nabídka přesto pokračuje dál.
 
 

Potvrzeno: více místa pořád ve hře

 
Informace o projektu se dostala ven až s posledními volnými místy. Jak redakci HW serveru potvrdil František Hamrozi, manažer veletrhu, vyhrazený prostor je v tuto chvíli obsazen a přijímají se jen přihlášky do seznamu náhradníků pro případ nečekaného storna již přihlášené společnosti. Pokud by se ale ukázalo, že je zájem skutečně velký, organizátoři slíbili popřemýšlet o dalším navýšení kapacity.
 
AMPER Start Up bude umístěn ve výstavní hale F a podle Hamroziho se zatím počítá se společnou expozicí na ploše 60 m2, což fakticky znamená cca 6 m2 prezentační plochy na firmu. Registrační poplatek činí 5 000 Kč, je konečný a začínající firmy za něj dostanou výstavní plochu se základním vybavením (koberec, stůl, dvě židle, skříňka, koš, věšák, zásuvka), zápis v on-line a tištěném katalogu, zařazení do infosystému na výstavišti, prezentaci ve veletržním průvodci na speciálně vyhrazené dvoustraně, volné vstupenky na veletrh pro tým a jeho partnery nebo též tradiční propagaci na stránkách www.amper.cz.
 
Firmy si samozřejmě mohou doobjednat i nějaký ten nadstandard, např. zveřejnění loga a doplňkového textu v katalogu, propagaci mimo stánek apod. Stěžejní však bude právě setkání se zástupci předních tuzemských i zahraničních firem, kterým své projekty nakonec sami představí. A to je příležitost k nezaplacení.
 

 

Komunikace jako obor. A taky směrem ven

 
Ze seznamu sedmi závazně přihlášených firem, který má naše redakce k dispozici, vyplývá široký záběr nových startupů. Třebaže se nejednou skloňuje právě oblast komunikační techniky, stranou nezůstává ani technika měřicí a zkušební, osvětlovací technika, oblast automatizace, řízení a regulace, vodiče a kabely nebo infračervené zářiče a jejich panely.  
 
 
Začínající firmy si pozornost rozhodně zaslouží, zejména má - li daný byznys potenciál být úspěšným. Veletrh AMPER se k úspěšným projektům rozhodně řadí. Co tedy brání prezentaci před mezinárodním publikem, navázání kontaktů s novými partnery a získání nových zákazníků? Zbytečné obavy, pohodlnost, nezkušenost? Snad. Ale peníze to v tomto případě určitě nebudou.
 
 
Hodnocení článku: