Jste zde

Analog Devices nabízí jasnou podporu firmám, které bojují s virem

Chytré technologie, rychlý vývoj a improvizace charakterizují současné snahy technologických firem vyhovět potřebám zdravotnictví i jiných oborů, které během pandemie řeší výzvy, na které nebyl nikdo připraven. ADI k jejich podpoře přistupuje velmi zodpovědně.

Technologie pro diagnostiku a podporu pacientů, ohrožených virem, dostávají prioritu ve vývoji. Akceleraci vývoje a zejména výroby podporují vlády, jsou na ně zaměřeny státní podpůrné programy. I v oboru lékařské techniky se najednou vedle extrémně dlouhého a drahého vývoje, zahrnujícího testování a certifikaci mohou dostat do hry i firmy, které by za normálních okolností byly na druhé koleji. Státy podporovaná poptávka po podpůrných ventilátorech respiračních systémech, diagnostice, infuzních pumpách, monitorech pacientů nebo zobrazovacích diagnostických zařízeních strmně stoupá. Přednost přitom mají systémy, které lze dodat rychle a v dostatečném množství, komplexnost nebo řada certifikací jdou v tomto případě stranou.

Právě proto ADI přijala komplexní program podpory vývoje a dodávek zdravotní techniky. Firma patří mezi špičky ve vývoji polovodičových řešení pro zdravotnické přístroje, ale také pro biosenzoriku nebo výzkumná zařízení. Svoji plnou podporu poskytne i dalším firmám, které zdravotnické systémy vyvíjejí a stranou nezůstávají ani komunitní projekty, jako je například Open Source Ventilator.  

Podpora zahrnuje:

  • Vyhodnocování a upřednostňování výrobců zdravotnických zařízení
  • Zvýšení kapacity výroby součástek pro zdravotní techniku
  • Zabezpečení personálu, který výrobu a logistiku zajišťuje, a to včetně dodavatelů v dalších zemích (ve spolupráci s civilními organizacemi)

Na první pohled jde o jednoduchá opatření, ale již nyní je jasné, že nepůjde o krátkodobou změnu, ale o trend, kdy zdravotní technika dostane vysokou prioritu.

https://www.analog.com/en/index.html

Hodnocení článku: