Jste zde

Arrow nabídne služby AWS

Zařazení Amazon Web Services do nabídky distributora nabídne zákazníkům lepší dostupnost služeb AWS a posílí integraci vývojových ekosystémů s celosvětově akceptovanými cloudovými službami pro IoT.

Nová dohoda Arrow Electronics s Amazon Web Services otevírá možnost aby Arrow přeprodával, zřizoval a obsluhoval uživatelské účty AWS svých zákazníků. Na tomto místě stojí za to připomenout, že Arrow má vedle ditribuce součástek celosvětově rozšířenou nabídku IT služeb, takže integrace se netýká jen distribuce součástek, ale také enterprise IT systémů.

Arrow si klade za cíl umožnit svým zákazníkům navrhovat, budovat a nasazovat do provozu zařízení i aplikace jako ucelená řešení s možností globálního nasazení. AWS si v oblasti IoT i průmyslových cloud systémů vybudoval pozici, kdy je celosvětově akceptován jako etalon služeb z pohledu bezpečnosti, výkonu i standardu. Z vyjádření AWS vyplývá, že partnerství má pomoci i jim, protože právě na AWS se zákazníci často obrací s požadavky na vývoj zařízení a ekosystému pro využití cloudových služeb. To není segment, do kterého by se AWS chtěl pustit, Arrow je ale v této oblasti doma. Arrow počítá s tím, že se bude věnovat IoT projektům v celé škále od smart meteringu, automatizace budov až po průmyslové cloud/edge systémy. To vše s plnou podporou služeb, bezpečnosti i cenové efektivity.

Prolnutí světa distribuce součástek a AWS má již konkrétní obrysy. Arrow svým zákazníkům pomůže navrhovat IoT zařízení, která využijí AWS IoT Greengrass a FreeRTOS. Toto prostředí je vhodné pro celou řadu řešení ze sektorů smart home, smart building, ale i průmyslovou a lékařskou techniku. S podporou AWS se v posledních měsících často setkáte také u vývojových ekosystémů jednotlivých výrobců, takže je jasné, že hlubší integrace dává smysl.

Partnertsví Arrow a AWS do budoucna zjednoduší přístup k architektuře IoT od mikrokontrolérů, SoC, RF obvodů, přes RTOS a vývojové nástroje až po sw/cloud platformy, u kterých bude zaručena vzájemná kompatibilita a vysoká průchodnost služeb. Bude tak jednodušší vybrat komponenty pro vývoj, které zaručí 100% funkcionalitu pro daný projekt. Vedle toho se dostaví i průvodní jev v podobě akceptace AWS u zákazníků. Čím jednodušeji je služba dostupná a čím více se o ní mluví, tím snazší je přesvědčit zákazníka, aby ji ve svém řešení využil.

https://www.arrow.com/

Hodnocení článku: