Jste zde

Bezpečnost IoT pomůže zajistit generativní umělá inteligence

Nástroj FortiManager obsahuje bezpečnostního asistenta s GenAI pro IoT. Asistent, jehož smyslem je pomáhat odhalovat a řešit zranitelnosti IoT, je vybavený konverzačním rozhraním a umělou inteligencí založenou na technologii FortiAI.

Nasazení umělé inteligence v podobě některého z velkých jazykových modelů a chatu pro IoT sítě nedává samo o sobě žádný smysl. Fortinet tuto technologii využil pro podporu bezpečnostních provozních týmů (SecOps) a síťových provozních týmů (NetOps), kterým pomáhá s konfigurací a řízením změn v sítích a s vyšetřováním a eliminací hrozeb rychleji, než bylo možné dříve. Jeho intuitivní rozhraní lze ovládat pomocí přirozeného jazyka, takže jej mohou používat pracovníci bez ohledu na odborné znalosti, což účinně řeší nedostatek kvalifikovaných sil v oboru. Do platformy Fortinet Security Fabric integroval také bezpečnostního asistenta pro IoT s generativní umělou inteligencí.

Nástroj FortiManager jako první na trhu nově obsahuje bezpečnostního asistenta s GenAI pro IoT. Asistent, jehož smyslem je pomáhat odhalovat a řešit zranitelnosti IoT, je vybavený konverzačním rozhraním a umělou inteligencí založenou na technologii FortiAI. Nový GenAI bezpečnostní asistent pro IoT umožňuje síťovým bezpečnostním týmům pomocí přirozeného jazyka získat celkový přehled o zranitelnostech, zkoumat konkrétní případy detailně včetně údajů o souvisejících uživatelích a stupni závažnosti, analyzovat dopady a obratem situaci řešit podle doporučení od FortiAI. To vše umožňuje aktivně identifikovat problémy a rychleji je odstraňovat. Asistentovi FortiAI je možné například položit dotaz: „Ukaž mi všechny kritické zranitelnosti a zařízení, která jsou s nimi spojena“.

https://www.fortinet.com/products/fortiai

Hodnocení článku: