Jste zde

Bosch spustí výrobu čipů v Drážďanech ještě letos

Jedna z nejmodernějších továren na výrobu čipů na světě vyrostla v Drážďanech. Do plného provozu má najet ještě v roce 2021.

Poslední vývoj na trhu čipů, kterým zamíchala nestabilita dodávek z Asie a nucené uhelné prázdniny výrobců z USA, ukazuje, že strategie, kterou se vydal Bosch před několika lety, je správná. Bosch v oblasti čipů razí opačnou strategii než zbytek světa. Snaží se své čipy vyrábět sám. Nový závod v Drážďanech s kulatou cenovkou jedné miliardy Eur štědře zadotovala německá vláda a bude jednou z výkladních skříní průmyslu s nálepkou 4.0. Vysoká úroveň digitalizace výroby v tomto případě znamená spolehnout se na nové technologie dodavatelů, protože zpracování křemíkových waferů v čistém prostředí mělo po dlouhá léta ustálené procesy, který vyvažoval poloobslužný režim, kontrolu a výslednou kvalitu. Podobnou modernizaci zvažují všichni výrobci, protože digitalizace výroby pomůže dosáhnout vyšší úrovně spolehlivosti, bezpečnosti i nižších personálních nákladů.

Nová továrna odlehčí výrobnímu závodu Robert Bosch v Reutlingenu nedaleko Stuttgartu. Bosch předpokládá, že její kapacitu během několika let plně obsadí výroba čipů pro segment automotive.

https://www.bosch.de/

Hodnocení článku: