Jste zde

CEBIT 2018: digitální zítřek, spousta zábavy a 350 startupů

Nový veletrh  CEBIT je připraven. V polovině června začne v Hannoveru evropský festival obchodu s radikálně změněnou koncepcí věnovaný inovacím a digitalizaci. 

Nový CEBIT představí všechny technologie, které jsou motorem digitální transformace. Je to umělá inteligence,  Blockchain, Security, IoT a 5G, Human Robotics, VR/AR, drony, Collaboration & Workspace 4.0 a Future Mobility.

K významným partnerům, kteří jsou zastoupeni na veletrhu CEBIT, patří  Huawei, IBM, Salesforce, SAP, Vodafone a Volkswagen.  Dalšími společnostmi, které se zúčastní veletrhu, jsou   Atos, Datev, Intel, Software AG, Deutsche Telekom, Facebook, HPE, Rittal, Oracle, Atlassian, Lancom, AVM, Materna, Oracle, LG,  Bundesdruckerei, Fraunhoferovy ústavy, KIT,  DFKI, Deutsche Bahn, Deutsche Bank, ADAC, Ionity, Secusmart, Aldi Nord, BASF, Bundesbank, Continental, EY, Lufthansa Industries, Verfassungsschutz,  Bundesnachrichtendienst, Redbull, Melitta, Bio-Zisch Goldberg a řada dalších.

V rámci d!tec umožní veletrh pohled do budoucnosti. V centru pozornosti budou například digitální technologie jako je umělá inteligence, Blockchain, Human Robotics, VR/AR a také přes 350 startupů a jejich nové obchodní modely.    Přední světové výzkumné ústavy představí současný stav špičkového digitálního výzkumu.  Platforma startupů Scale11 zde umožní v rámci nových formátů setkávání zavedených podniků a startupů. 

d!talk zahrnuje program konferencí, na kterých vystoupí více než 600 mezinárodních mluvčích, kteří během pěti veletržních dnů veletrhu CEBIT promluví celkem na deseti pódiích. Pódia jsou umístěna v několika halách, kde  poskytnou  prostor pro inspiraci, diskuse a networking.

  

V srdci výstaviště nového veletrhu CEBIT je   d!campus, který je spojením všeho.  Jako emoční centrum se stane na ploše velké jako téměř deset fotbalových hřišť místem pro inscenaci technologií a značek, propojení, interakci a nenucenou výměnu zkušeností. Současně se zde odehraje umělecká část festivalu s dýdžeji a živou hudbou mezinárodních hudebních skupin. Stánky ve veletržních halách budou přístupné do 19 hodin a   d!campus bude otevřený do 23 hodin. Koncepčně nový „Digital Street Festival“  - to je nové uspořádání občerstvovacích stánků na ploše d!campusu.

Nový veletrh CEBIT začne 11. června jako čistě konferenční den pro pracovníky s rozhodovacími pravomocemi z hospodářské, vědecké a politické sféry. Jeho součástí budou přednášky a další akce.   Po zahajovacím proslovu profesora Dietera Kempfa, prezidenta Německého svazu průmyslu, promluví autor a spolutvůrce technologie virtuální reality Jaron Lanier.

V průběhu prvního dne veletrhu CEBIT až do večera do začátku uvítací akce Welcome Night se zúčastní diskuse jako mluvčí kromě jiných Janina Kugel, členka představenstva pro personalistiku společnosti Siemens AG, a Dr. Auma Obama, Adel B. Al-Saleh, nový ředitel T-Systems, Amir Faintuch ze společnosti Intel, profesorka v oboru designu  Gesche Joost, prezident Fraunhoferova ústavu Reimund Neugebauer, ředitel společnosti Accenture Frank Riemensperger, ředitel společnosti Datev Dr. Robert Mayr, prezident společnosti Acatec Dr. Dieter Spath, ředitelka společnosti Atos v Německu Ursula Morgenstern a zakladatel Wrike Andrew Filev. Budou diskutovat o digitální transformaci, budoucnosti práce a výzvách pro Německo. Na programu prvního dne veletrhu se podílejí tři spolková ministerstva.   

Během  Welcome Night, která se uskuteční ve zcela novém pojetí v hale č. 11, promluví asi ke dvěma tisícovkám pozvaných hostů   Ginni Rometty, prezident a výkonný ředitel společnosti IBM.   Spolková ministryně výzkumu Anja Karliczek předá cenu CEBIT Innovation Award, vystoupí zde rovněž prezident svazu BITKOM Achim Berg a předseda vlády Dolního Saska Stephan Weil. Veletrh CEBIT potom oficiálně zahájí německý ministr hospodářství Peter Altmaier.

V úterý 12. června začne nový veletrh CEBIT ve všech veletržních halách. Autonomní vozidla, létající taxi, humanoidní roboty, řešení s technologií Blockchain, profesionální využívání dronů, inteligentní hrany nástupiště, nové průkopnické obchodní modely, nejnovější aplikace internetu věcí, možnosti využití superrychlého bezdrátového systému 5G, sítě s využitím skleněných vláken, software pro organizaci práce, SAP, digitální dvojčata, nové technologie pro výpočetní centra, koncepce zabezpečení a krajina na Marsu – to všechno budou moci návštěvníci zažít na novém veletrhu CEBIT. 

Konferenční program d!talk bude po dobu celého týdne konání veletrhu  zdrojem  informací a impulzů k diskuzím o šancích a výzvách digitální transformace hospodářství a společnosti.  
K tématům Artificial Intelligence, internet věcí, Blockchain, Customer Centricity, ženy v digitálním obchodu, digitalizované zdravotnictví a  Future Mobility jsou naplánované vlastní summity. Očekává se přes 600 mluvčích z celého světa. Kromě jiných svou účast přislíbili Marc Raibert, zakladatel Bosten Dynamics; Stacia Carr, ředitelka segmentu Engeneering v obchodní společnosti Zalando; Chris Barton, zakladatel aplikace Shazam; Michael Bolle, vedoucí výzkumu ve společnosti  Bosch; Victor Meyer-Schönberger z Oxfordské university a jeho Internetového Institutu a Josh Tetrick, zakladatel firmy Just ze Silicon Valley.

Během dne se na dvou pódiích postarají dýdžejové o uvolněnou hudbu.  Občerstvovací stánky a oddychové prostory jsou určeny k relaxaci a setkávání.   Večer se uskuteční Openair-Festival. V úterý zahraje skupina Giant Rooks z Hammu, vyvrcholením festivalu bude v úterý kultovní švédská skupina   Mando Diao. Ve středu vystoupí v rámci d!campusu izraelská zpěvačka Noga Erez a ve středu bude pódium patřit německému zpěvákovi Janu Delayovi.  Ve čtvrtek bude hlavní hvězdou německé duo Digitalism provozující elektronickou hudbu, které si zajistilo věhlas na mezinárodních festivalech. 

Poslední den nového veletrhu CEBIT proběhne pod heslem „Digital Friday“. Speciální formáty jsou určeny dalším cílovým skupinám.  Na největší konferenci influencerů v Německu „Signals“, která bude probíhat po celý den a bude se zabývat novým marketingovým oborem z nejrůznějších úhlů pohledu, je očekáváno přes 1000 blogerů a influencerů.  Vedle náborových formátů proběhnou v pátek také závody dronů.   Speciální akce se uskuteční pro vývojáře softwaru a pracovníky s rozhodovacími pravomocemi ze středně velkých a malých podniků. 

Tentokrát se i město Hannover stane součástí veletrhu   CEBIT. d!lounge na centrálním náměstí  Kröpcke v centru Hannoveru bude po celý týden zprostředkovávat satelitní přenosy hlavních projevů z výstaviště, a to v pouliční kavárně postavené za tímto účelem.  Odpoledne proběhnou diskuse s hosty o každodenních digitálních tématech. V pátek od 18 hodin zde bude až do půlnoci probíhat velká závěrečná párty open air.   Živě zde zahrají Emma Lenford, Munique  Tom Gregory, DJ Ferry Ultra bude pouštět hudbu a kromě toho se ještě počítá s vystoupením zvláštního hosta. 

Hodnocení článku: