Jste zde

CeBIT výrazně rozšíří tematickou oblast věnovanou dronům

Drony hledají oběti po zemětřesení, bojují s požáry, zachraňují životy, odhadují zemědělské škody a provádějí inventuru lesních ploch. Téměř každý den se objevují nové možnosti jejich využití. Nejde ale jen o drony. Bezpilotní systémy v budoucnu výrazně přispějí ke změnám v dopravě jak na zemi, tak ve vodě.

Veletrh CeBIT 2017, který se koná 20 - 24. března v Hannoveru, významně rozšíří tematickou oblast věnovanou dronům. „Po úspěšné premiéře v roce 2016 bude CeBIT 2017 díky stěžejní oblasti ‚Unmanned Systems & Solutions‘ mezinárodní top událostí pro technologie a řešení bezpilotních systémů,“ říká Oliver Frese, člen představenstva veletržní správy Deutsche Messe AG. „Drony a bezpilotní systémy využívané na zemi a ve vodě mají neuvěřitelně veliký obchodní potenciál, který předvede CeBIT v celé jeho šíři.“
Veletrh CeBIT je svým širokým spektrem nabídky přední akcí pro digitalizaci. Kromě stěžejní oblasti „Unmanned Systems & Solutions“ jsou na veletrhu CeBIT představena také řešení, která jsou nutná pro vývoj a provoz bezpilotních systémů a upozorňují na možnosti využití těchto systémů v budoucnosti. Jsou to mimo jiné internet of things,

 


„Oblast ‚Unmanned Systems & Solutions‘ bude i v roce 2017 návštěvnický magnet,“ doplnil O. Frese. V letošním roce se o nabídku v oblasti létajících objektů bez posádky zajímalo okolo 100 000 návštěvníků.
Abychom umožnili rozšíření tematické oblasti, budou „Unmanned Systems & Solutions“ v příštím roce prezentovány v hale č. 17. Stěžejní veletržní oblast veletrhu CeBIT sestává z výstavy, několikadenního konferenčního programu a letecké show. Prezentace budou zaměřeny na obchodní aplikace pro využití v hospodářství a v občanské společnosti. Oblasti využití zahrnují logistiku a vyměřovací techniku přes zemědělství a lesní hospodářství, policii a požární sbory až po obchod a medicínu.
Při tvorbě nového těžiště veletržní nabídky spolupracuje veletržní správa Deutsche Messe s několika partnery. Jedním z jejích partnerů je Buvus (Bundesverband für Unbemannte Systeme – Spolkový svaz bezpilotních systémů). Svaz plní úlohu jako síť a zájmové zastoupení pro využívání dronů a jiných bezpilotních systémů v hospodářství.


„Spolupráce s veletrhem CeBIT je pro nás velkým úspěchem, “ řekl Jan Syré, předseda představenstva svazu Buvus. „Jsme rádi, že můžeme společně s veletrhem CeBIT pro systémy bez posádek vytvořit vrcholnou událost v Evropě.“
V rámci konferenční části „Unmanned Systems & Solutions“ proběhne za účasti svazu Buvus diskuse mimo jiné o aktuální problematice zákonodárství, která je mimořádně důležitá především pro jejich využití v dopravě a logistice. Dalším tématem konference bude využívání sensoriky. Německý svaz bezpilotních systémů Buvus uvede řadu příkladů best-practice, například z oblastí stavebnictví a nemovitostí, policie a požární ochrany, dopravy a logistiky.
Dalšími kooperačními partnery jsou Taiwan UAS (Unmanned Areal Systems) Development Association a německý zastřešující svaz bezpilotního letectví v Europě UAV DACH.

 

Bezplatné permanentní vstupenky na veletrh (v elektronické formě) pro čtenáře a obchodní partnery. Vstupenky podléhají registraci přes stránku www.cebit.de/en/get-tickets/ticket-registration.xhtml

Drony na CeBIT 2016:

Hodnocení článku: