Jste zde

Codico roste a míří na sever

Rakouský distributor elektronických součástek získal 100 % podíl ve švédské firmě Broadband Technology AB. Jak vyplývá ze zprávy vydané 12. listopadu, smyslem celé akvizice je expanze na skandinávský trh.
Domácí vývojáři firmu Broadband Technology pravděpodobně znát nebudou, nicméně za uplynulých 15 let si dodavatel aktivních součástek a modulů ze Stockholmu své jméno na severu stačil již vytvořit. Noví výrobci, povětšinou z oblasti bezdrátových technologií (viz také přehled níže), se tak nyní dostanou rovněž do nabídky rakouského Codica. A to je dobře i pro „zbytek“ Evropy.
 
 
Prodávat jen součástky, to už dnes neletí. Distributor musí umět nabídnout mnohem víc. A právě v tom si rakouští a švédští pozoruhodně přizvukují. Jako svou stěžejní filozofii totiž chápou podporu zákazníkům vedenou na základě hlubokých znalostí a zkušeností. Oporu, která se odvíjí již od prvotní rozvahy nad novým produktem, pomocnou ruku, která se objednávkou zkracovat nezačne.  
 
 
Společnost Codico pravidelní čtenáři HW serveru dobře znají. Naposledy se s jejím přístupem mohli třeba potkat v článcích věnovaných obvodům Atmel, precizním shunt rezistorům nebo populární oblasti Power over Ethernet. To ale není vše. Více na www.codico.com a od listopadu 2015 nově též u severské posily www.broadband.se.
 
 
Hodnocení článku: