Jste zde

Cross Network Intelligence pomáhá budovat efektivní sítě mobilním operátorům ve světě i u nás

 Investiční fond Air  Ventures vstupuje do mezinárodně  úspěšného českého  startupu Cross  Network  Intelligence. Ten dodává mobilním operátorům v  Dánsku, Lotyšsku, Česku, Slovensku a  USA nástroje na efektivní výstavbu a provozování datových sítí, včetně sítí 5G nebo sítí pro tzv. internet věcí (IoT).

Cross  Network  Intelligence  je inovativní softwarová platforma na správu a modelování datových sítí - od fyzické a logické infrastruktury až po procesy jako jsou alarmy (při výpadku sítě) nebo jiné zákaznické služby. Produkt CROSS je inteligentní platforma pro “Network Inventory” (inventorizaci sítí) napříč procesy telekomunikačního operátora. Všechna data o síti slučuje do jednotné databáze, čímž poskytuje ucelený přehled o dokumentaci, provozu a kapacitě sítí. 

V roce 2016 byla společnost oceněna jako nejinovativnější firma Moravsko-slezského kraje, v roce 2019 byla jako jedna ze šesti světových firem vybrána jako přednášející na prestižní akci Telecom Council v USA. Společnost působí mimo jiné v Dánsku, Lotyšsku, Rumunsku, Česku, Slovensku a  USA.

Ve startupu se zaměřením na síťovou infrastrukturu získává fond Air Ventures 15% podíl. CNI tak od investorů získalo již více než milion euro.  Cross  Network Intelligence řeší správu a řízení dokumentace OSS procesů v telekomunikačních a inženýrských sítích. Svým produktem oslovuje především mobilní operátory, kterým poskytuje informace v reálném čase o dopadech a výpadcích sítě u koncových zákazníků.

 Společnost poměrně brzy od svého vzniku v roce 2014 získala první atraktivní klienty především z oblasti telekomunikací. V roce 2016 byla oceněná jako nejinovativnější firma ve svém regionu. V roce 2017 se pak Cross Network Intelligence získal investici a inkubaci od UP21. V letošním roce je pozvaná na Telecom Council v USA, kde bude přednášet na akci The Service Provider Innovation Forum. Tato nominace je obzvlášť cenná, protože je vyhrazená jen šesti vybraným firmám z celého světa. Jde tak o velký úspěch této české společnosti a o nadějný krok směrem k postupu na americký trh.

„Cross Network Intelligence řeší od začátku konkrétní potřebu specifických zákazníků v oblasti síťové infrastruktury. Zvlášť dnes, kdy se masivně investuje do optické infrastruktury a sítí 5G je produkt “CNI” velmi aktuální,” vysvětluje Managing Partner Air Ventures Václav Pavlečka. “Líbí se nám podnikatelský zápal i bohaté zkušenosti zakladatelů firmy, stejně jako promyšlený business model. Jsem upřímně rád, že se společnost Cross Network Intelligence stala součástí našeho investičního portfolia,” doplňuje Ivan Kristel, Head of Venture Capital ve společnosti MiddleCap.

Hodnocení článku: