Jste zde

Dell zaostřuje na IT systémy pro průmysl

Výrobní provozy, vzdálené lokality nebo maloobchod patří mezi segmenty, kde bude IT infrastruktura stále klíčová.

Po období, které diktovalo „vše do cloudu“ se vrací decentralizace. Svědčí o tom i poslední nabídka Dell Technologies. „Periferie sítě je další významný směr rozvoje technologií. Nachází se všude kolem nás, od maloobchodu a výroby přes chytrá města po nemocnice,“ říká Michael Dell, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Dell Technologies. „Inovujeme jednoduchá řešení tak, aby zákazníci mohli analyzovat data blíže místu jejich vzniku, rychleji rozhodovat, zlepšovat výsledky a dosahovat pokroku.“

Svá tvrzení opírá mimo jiné o data analýz. Například IDC odhaduje, že do roku 2023 bude 50 % nové infrastruktury nasazováno na periferii sítě. Již 69 % firem z žebříčku Fortune 100 využívá periferní řešení Dell. Ta vychází vstříc potřebám řízení životního cyklu dat v místech, která představují další významnou oblast technického rozvoje. Mezi představená nová řešení a aktualizace inovace patří:

  • Satelitní uzly Dell EMC VxRail přináší provozní model a efektivitu infrastruktury VxRail do periferních umístění, avšak se sníženými prostorovými nároky. Odvětví jako maloobchod a průmyslová výroba nebo odloučená pracoviště a pobočky mohou začít využívat VxRail s nižšími náklady. Satelitní uzly VxRail automatizují každodenní činnosti, monitorování stavu a řízení životního cyklu z jednoho místa bez potřeby místních technických prostředků a lidské obsluhy.
  • Ověřený design Dell Technologies s platformou Litmus pro průmyslovou výrobu pomáhá připojit, spravovat a koordinovat různá průmyslová zařízení, data a aplikace na okraji sítě – od výrobního provozu po podnikový – zcela bez potřeby programování. Výrobci mohou rychle rozhodovat o opravách zařízení před jeho selháním, zvyšovat kvalitu výroby a šetřit náklady díky analýze dat v reálném čase a centralizované správě zařízení zajišťované průmyslovou IoT platformou Litmus.
  • Brána Dell EMC Edge Gateway pomáhá bezpečně připojit různá okrajová zařízení v prostředích OT a IT a využívat získaná data. Kompaktní brána pro edge prostředí s podporou 5G, s procesory Intel Core 9. generace v provedení bez aktivního chlazení je určená pro nasazení v průmyslových prostředích a odolává teplotám v rozsahu od -20 °C do 60 °C.

Odkazy: 
Simplify Your Edge to Thrive in the Data Decade 
Consolidate Your Edge with Dell EMC VxRail 
New Dell Latitude Rugged: Extreme Laptops for Extreme Jobs 

Hodnocení článku: