Jste zde

Den v distribučním centru Digi-Key

V malém městečku Thief River Falls v Minesotě je malé regionální letiště poblíž sídla společnosti Digi-Key, ze kterého nepřetržitě vzlétají letadla. Musí totiž přepravit až 20 tisíc balíčků denně pro více než 8000 zákazníků po celém světě. Taková logistika chce precizní řízení, do kterého se pokusíme nahlédnout.

Pro neznalé, městečko Thief River Falls v Minesotě má přibližně 8 500 obyvatel a leží v severozápadním rohu Minnesoty jen 100 km od kanadských hranic. Viceprezident pro logistiku říká: Rozhodně nejsme v centru světa, ale za 42 let jsme vyvinuli infrastrukturu a partnerství, které naše produkty dostanou k zákazníkům, ať jsou kdekoli, do 24 hodin na domácím trhu a 48 až 60 hodin po celém světě.

Ptáte se, jak tohle vše jsou schopni zvládnout?

Když vejdete do skladu, první, co uvidíte, jsou lidé a stroje, jejichž pohyb se dá přirovnat k baletu. Týmy a procesy jsou dokonale synchronizovány a neustále optimalizovány pro rychlost a kvalitu. To, co se může zdát jako obyčejný sklad, má jeden klíčový společný prvek: Každý zaměstnanec ví, že je v přímém kontaktu se zákazníkem, a není jen zaměstnán v klasickém logistickém centru.

Zákazník je ten, kdo řídí logistické centrum, stejně jako u každé jiné části společnosti. Tato myšlenka odlišuje Digi-Key od ostatních distribučních společností. Cílem je dostát sloganu „Zákazník si přeje Digi-Key to uskuteční“.

Snad nejslavnější příklad této myšlenky byla situace, která se stala před několika lety u Elona Muska. Pro start SpaceX potřebovali zajistit kritickou součástku. Jenže byla neděle a sklad Digi-Key byl uzavřen. Elon pověřil někoho, aby odletěl do Digi-Key, kde přišel jeden ze zaměstnanců, přestože byl sklad zavřený, a ručně danou součástku vyexpedoval a předal zákazníkovi do rukou.

Přístup Digi-Key je jedinečný v tom, že nezáleží na tom, zda se jedná o Elon Muska. Jednou to může být miliardář a podruhé to může být malý zapálený fanda v garáži v České Republice.

Hodina strávená ve skladu Digi-Key je jeden velký koncert, za kterým se skrývá pečlivost, tvrdá práce a flexibilita. Na konci dne je vidět za všemi pracovníky práce v podobě 20 000 balíků, které byly distribuovány k zákazníkům po celém světě.

Sledujte další články o nástrojích, produktech, technické podpoře, logistice a informacích společnosti Digi-Key.  

https://dir.hw.cz/digi-key.html

Hodnocení článku: