Jste zde

Diodes Inc. dostala zelenou k převzetí Lite-On Semi

Akvizice, na které se pracuje již od loňského roku, se brzy stane realitou. Společné portfolio obou firem má nabídnout to nejlepší pro zelené technologie.

Ve chvíli, kdy jedna velká globální firma přebírá druhou, přichází nevyhnutelná otázka, jaký bude výsledek. Pohled akcionářů a ekonomů nechme stranou, odkup podílů i kumulované obraty nejsou to nejzajímavější. Pro vývojáře a konstruktéra je důležitější, jak se bude rozvíjet společné portfolio, případně kdy slabší ze značek zmizí.

Takže popořádku. Diodes Inc. Má poměrně široké portolio diskrétních, logických, analogových i miced-signal řešení. O Lite-On se dá říct to samé, jen se více věnuje součástkám pro power management nebo senzoriku a v posledních letech se profiluje jako dodavatel součástek pro všechna eko a úsporná řešení. Mimo to disponuje také jednou rafinerií pro výrobu křemíkových polotovarů. Výrobní program obou firem se tak potkává jen u součástek pro ESD nebo proudovou ochranu.

Spojení má tak dva technologické cíle: otevřít dveře výrobnímu programu Diodes v oblasti diskrétních a bipolárních součástek v Asii a nabídnout společné portfolio výrobcům ekologických řešení, včetně automobilového trhu nebo alternativních zdrojů energie.

https://www.diodes.com/

Hodnocení článku: