Jste zde

Event v Budapešti propojuje startupy střední a východní Evropy po vzoru Silicon Valley

Startupový inkubátor UP21, který se významně podílí na propojování české scény s Evropou i světem, je českým partnerem eventu Untold Stories.

Event se koná 7. listopadu v Budapešti a bude hostit zástupce vybraných projektů ze střední a východní Evropy, kteří mohou získat zkušenosti při setkání se speakery. Poměr startupů a speakerů 1 : 10 přitom napovídá, že dojde k intenzivnímu networkingu a předávání zkušeností v diskuzi jeden na jednoho, jako tomu bývá v Silicon Valley, kterým se event inspiroval. Hlavním cílem bude posilování komunity a získávání nových byznysových kontaktů se zaměřením na Rumunsko, Slovinsko a ČR.

„V Silicon Valley je ohromně nahuštěná a živá komunita, startupy se zde na akcích potkávají a networkují na denní bázi. V takovém prostředí je mnohem jednodušší růst a něco se od druhých naučit. V Evropě teprve takové prostředí budujeme, a proto vznikají akce jako Untold Stories Budapest, na kterých se mohou potkat foundeři s lidmi, kteří jim mají co předat,“ říká Vítek Šubert, zakladatel a CEO startupového inkubátoru UP21.

Již samotný název Untold Stories – neznámé příběhy – o eventu hodně napoví. Kromě přednášek čekají účastníky především hovory mezi čtyřma očima, konkrétně mezi speakery a zakladateli startupů. Ti si mohou setkání rezervovat předem. Foundeři tak získají přístup k často nevyřčeným příběhům, které za procesem zakládání startupů stojí. Akce se může zúčastnit jen omezený počet účastníků, aby byla zajištěna komorní atmosféra, kdy má každý dostatek prostoru věnovat se diskusím tváří v tvář a mohou vznikat zajímavé příležitosti pro rozvoj byznysu a předávání těch správných kontaktů.

Na eventu vystoupí známí speakeři, například Zach Coelius, founder a angel investor ze Silicon Valley, nebo Shruti Shahová, founderka a podnikatelka v Silicon Valley Bank. Mezi pořádajícími organizacemi jsou Europa Media, IVSZ, Startup Hungary a Startup Europe Networks.

Zájemci společně s přihláškou vyplní formulář, na jehož základě pořadatelé eventu pečlivě vyberou, kdo se nakonec akce zúčastní. Do Untold Stories se mohou startupy přihlašovat na webových stránkách https://www.untoldbudapest.com/

Hodnocení článku: