Jste zde

Grant Imahara & Local motors uvádí automobil z 3D tisku

Grant Imahara je špičkový elektronický inženýr, který pracoval jako tvůrce modelů pro StarWars nebo Terminator. Jeho hlavním oborem byla robotika. Není divu, že se věnuje projektům LM Local Motors a Mouser Electronics. Jedním z projektů je automobil, který byl kompletně vytištěn v 3D tiskárně. Je vidět, že 3D tisk nezná meze svého použití.

Mouser Electronics Inc - globální autorizovaný distributor polovodičů a elektronických součástek se spojil s Local Motors na projektu „Empowering Innovation Together“. Celým projektem provádí špičkový inženýr Grant Imahara, který představuje první automobil vytištěný na 3D tiskárně - model STRATI. Local Motors je v tomto oboru průkopníkem. Neustále testují nové druhy materiálů. Nyní používají směs z 80 procent ABS plast a 20 procent uhlíkové vlákna. Ikdyž nelze vše tisknout pomocí 3D tisku, dostávají se na 75% materiálu vytištěného pomocí 3D tisku. Jejich vize je dostat se až na 90 procent.

Design celého vozu byl vybrán jako vítěz programu „Motors Challange“. Není jednoduché tvořit design s vědomím toho, že celý návrh bude tištěn pomocí 3D tisku. I 3D tisk má své limity, se kterými musí autoři počítat. Jedním z inovativních návrhů bylo umístění dronu v zadní části vozidla. 
Dron lze jednoduše vypustit a řidiči dává neobvyklý pohled z ptačí perspektivy na svět. Řidič může sledovat tyto záběry na předním skle, což dává řidiči 360 stupňový pohled na okolí. Tato funkcionalita je sestavena a  řízena pomocí  součástek od Maxim a Murata. Může se zdát, že to je z říše scifi, ale je to čistá realita. Určitě se nečeká masivní rozšíření, ale použití ve speciálních situacích si dovedu představit. Například pro policii, která se řítí za ujíždějícím autem a potřebují vědět, co se děje daleko před nimi.
Je dobré, že existují firmy, které podporují tyto inovativní projekty. Díky této podpoře se zdokonalují technologie, které mohou mít využití v oborech, kde není dostatek finančních prostředků pro vývoj.


 
     

Hodnocení článku: