Jste zde

Hannover Messe 2022 - hledání rovnováhy mezi energetickou stabilitou a změnou klimatu

Od 30. května do 2. června 2 500 vystavovatelů představí v Hannoveru své technologie pro továrny a energetické systémy budoucnosti. Pod hlavním tématem Industriální transformace předvedou, jak mohou propojená výrobní zařízení fungovat efektivněji a šetřit zdroje a také jak vyrábět a přenášet energii udržitelným způsobem.

Svět zažívá bod obratu v mezinárodní hospodářské a energetické politice – takový, který s sebou přináší rostoucí ceny energií, narušené dodavatelské řetězce a zásadní dopad na globální průmyslovou výrobu. Svět potřebuje rychlá řešení v této oblasti: politické, ekonomické a technologické. HANNOVER MESSE 2022 je ideálním místem, kde najít recepty i shodu nad nejbližšími kroky.

„S ohledem na současnou globální politickou situaci jsou témata veletrhu HANNOVER MESSE aktuálnější než kdy dříve,“ uvedl Dr. Jochen Köckler, generální ředitel Deutsche Messe, na představení letošního veletrhu HANNOVER MESSE. „Je třeba zajistit bezpečnost dodávek a růst v dynamicky se měnícím světě – politicky, ekologicky a ekonomicky – a zároveň působit proti změně klimatu. Klíčovou roli v tom budou hrát inovativní technologie,“ dodal.

Mezi vystavovateli nebudou chybět korporace jako Siemens, Bosch, Schneider Electric, Schaeffler, Microsoft, SAP a Service Now, ke kterým se připojily četné středně velké průmyslové podniky, jako jsou Beckhoff, Festo, Harting, Pepperl+Fuchs, Phoenix Contact, Wago a Ziehl-Abegg. Doprovázejí je významné výzkumné ústavy jako Fraunhofer a Karlsruhe Institute for Technology (KIT) a také zhruba 100 startupů, které považují HANNOVER MESSE za ideální platformu pro networking s průmyslem.

Zelené energie a vodík – hnací síla bezpečnosti dodávek a ochrany klimatu

Pokud jde o produkci CO2 neutrální a energetickou bezpečnost v Evropě, hrají klíčovou roli obnovitelné energie a zelený vodík. Mnoho společností již vede s konkrétními řešeními. Například vystavovatel veletrhu HANNOVER MESSE Bosch vytvořil vodíkový cyklus ve svém závodě Industrie 4.0, který vyrábí zelený vodík pro průmyslové procesy.

Vzhledem k aktuální debatě o dodávkách energie získává téma vodíku na veletrhu HANNOVER MESSE stále větší význam. "Už léta nabízíme největší evropskou platformu pro průmysl vodíkových a palivových článků. V Hannoveru představí více než 200 společností – včetně Iberdrola, Saint Gobain, Emerson, ElringKlinger, Plug Power, Siemens, Phoenix Contact, Enapter, Bosch, Hexagon Purus , Nel Hydrogen, Hydrogenious a GP Joule – řešení pro udržitelné zásobování energií na bázi vodíku získaného z obnovitelných zdrojů energie,“ řekl Köckler.

Použití digitalizace, automatizace a umělé inteligence k boji proti změně klimatu

Evropa usiluje o to, aby se do poloviny tisíciletí stala klimaticky neutrální. Stále více společností si stanovilo ambiciózní cíle a prochází procesem úplné konverze výroby a služeb. Vystavovatelé HANNOVER MESSE dodávají potřebné technologie. Výroba prakticky veškerého zboží může být více šetrná k zdrojům a energeticky úsporná pomocí nejmodernějších strojů a zařízení, ale také řešení z oblasti strojírenství a strojírenství, elektrotechniky, softwaru a IT průmysl mohou výrazně zlepšit řídicí procesy složitých systémů, a tím podpořit inovace a snížit emise skleníkových plynů na celém světě.

Zaznamenávání stopy CO2 napříč celými dodavatelskými řetězci je často prvním krokem ke klimatické neutralitě. Siemens, vystavovatel HANNOVER MESSE, vyvinul software, který zachycuje údaje o emisích v celém dodavatelském řetězci a kombinuje je s údaji z vlastního hodnotového řetězce společnosti, aby určil skutečnou uhlíkovou stopu produktu.

Kromě exponátů na veletrhu se návštěvníci mohou těšit na kvalitní doprovodný program. Čtyři konferenční linie pokrývají témata jako automatizace, cloud a infrastruktura, analytika a správa dat, digitální platformy, robotika, IT bezpečnost, umělá inteligence, obnovitelné energie, zelený vodík, energeticky účinná a CO2 neutrální výroba, digitální energetický management, oběhové ekonomika a mnoho dalšího. Kompletní program bude návštěvníkům k dispozici nejen na místě, ale bude také souběžně streamován přes web HANNOVER MESSE.

I v letošním roce mají čtenáří Hw.cz možnost získat vstupenky na veletrh zdarma na základě registrace na webu veletrhu

https://www.hannovermesse.de/en/

Hodnocení článku: